Co robiliśmy po godzinach podczas Tech Summer Challenge? Graliśmy w obłędnie zabawną party game - Eksplodujące Kotki

Co robiliśmy po godzinach podczas Tech Summer Challenge? Graliśmy w obłędnie zabawną party game - Eksplodujące Kotki

01.08.2023 21:44, aktualizacja: 02.08.2023 13:38

Eksplodujące Kotki to ogólnoświatowy hit! Sprawdziliśmy, czy ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy to dowód na to, że Eksplodujące Kotki to party game bez wad, dający mnóstwo radości.

Eksplodujące Kotki to najchętniej wspierana gra karciana w historii Kickstartera, która zebrała ponad 9 milionów dolarów w społecznościowej zbiórce. Ponad 200 tysięcy internautów z całego świata chciało, by ta gra powstała, a jak już powstała… Sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Tak, ponad 10 000 000! Te dane, te wartości robią piorunujące wrażenie!

Trafiłem na oporną materię, bo po dniach pełnych przygód i wyzwań raz Michał, raz Kostek nieszczególnie mieli siły i chęć, by zasiąść razem przy stole i pograć. Próbowałem raz, próbowałem drugi, by za trzecim razem (Kostek obiecał!) w końcu rozegrać partię. Jedną, a potem drugą, a potem dziesiątą. Gra daje mnóstwo radości, jest prosta - można się jej uczyć w trakcie gry - ma w sobie nutkę rywalizacji, a przy tym wszystkim, jest arcyzabawna. Prześmieszna i trafiająca tak do dorosłych ludzi, jak i do młodzieży. Producent zaznacza, że to gra dla graczy w wieku ponad 12 lat i to zrozumiałe, bo humor rozpisany na poszczególnych kartach wymaga już pewnego popkulturowego obeznania ze światem.

O co chodzi w Eksplodujących Kotkach? Ot, wyciąga się karty, a jak wyciągnie się eksplodującego kota, to się przegrywa. Wygrywa z kolei ten gracz, który przez całą grę nie wyciągnie wybuchającej karty. Rzecz jasna, do tych prostych podstaw dochodzą karty funkcyjne, które pozwalają na przeszkadzanie innym graczom, na podglądanie kart w talii, a nawet na podbieranie kart oponenetom - bo każdy tu ma swoją talię kart funkcyjnych, które mogą rozbroić wybuchającego kota lub ułatwić rozgrywkę w inny sposób.

Kiedy przysiedliśmy wieczorem przy stole i rozłożyliśmy karty, śmiechom nie było końca. Od siebie dodam, że dawno nie bawiłem się tak dobrze, co pewnie widać na materiale wideo. Od 2 do 5 gracz, dla młodzieży i dorosłych - jeśli spełniamy te kryteria, to Eksplodujące Kotki mogą stać się naszym nowym ulubionym party gamem!

Przemysław Jankowski, dziennikarz WP Tech

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)