Co pasażer ukrywa pod płaszczykiem?

Co pasażer ukrywa pod płaszczykiem?

Co pasażer ukrywa pod płaszczykiem?
Źródło zdjęć: © ThruVision
18.03.2008 12:59, aktualizacja: 18.03.2008 13:39

Na tegorocznych pokazach "Home Office Scientific Development Branch"
(HOSDB), które odbyły się 12 i 13 marca, brytyjska firma
ThruVision zajmująca się sprawami bezpieczeństwa zaprezentowała bardzo
ciekawy produkt o nazwie T5000

*W dobie globalizacji i zagrożeń terrorystycznych organizacje odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa ludzi mają szczególnie trudne zadanie. *
Na tegorocznych pokazach "Home Office Scientific Development Branch" (HOSDB), które odbyły się 1. i 13 marca, brytyjska firma ThruVision zajmująca się sprawami bezpieczeństwa zaprezentowała bardzo ciekawy produkt o nazwie T5000.

Obraz
© (fot. ThruVision)

Jest to system bezpieczeństwa, potrafiący obrazować przedmioty niebezpieczne takie jak materiały wybuchowe, ciecze, narkotyki, broń, tworzywa sztuczne czy ceramikę ukryte pod ubraniami. System ma swoje zastosowanie zarówno na otwartej przestrzeni jak i w pomieszczeniach zamkniętych.

Może być wykorzystany przez personel odpowiedzialny za bezpieczeństwo ludzi na międzynarodowych lotniskach, imprezach masowych, w punktach kontroli itp. Jego niewątpliwą zaletą jest to, iż działa on na dystansie nawet do 25 metrów. Urządzenie funkcjonuje na zasadzie elektromagnetycznego widma wykorzystując bezpieczne promieniowanie terahercowe (T-rays) przenikające przez papier, drzewo, ceramikę i inne tworzywa niemetaliczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)