Co najchętniej Polacy kupują latem?

Co najchętniej Polacy kupują latem?

Co najchętniej Polacy kupują latem?
Źródło zdjęć: © Eastnews | MICHAL KOSC/REPORTER
22.07.2015 15:57

Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, ale również okazja do zakupów. Latem Polacy najchętniej kupują produkty z kategorii moda oraz jedzenie – wynika z analizy kodyrabatowe.pl. Okazuje się, że w zestawieniu najpopularniejszych produktów w pierwszej dziesiątce nie uplasowały się letnie rzeczy czy produkty na grilla. Wtedy najchętniej kupujemy lodówki i zmywarki!

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych produktów kupowanych latem znalazło się aż pięć z kategorii RTV i AGD. Na pierwszym miejscu uplasowały się lodówki. Ponadto na wysokim czwartym miejscu znalazła się zmywarka, następnie piąte miejsce –. pralka, zaś na szóstym miejscu znalazły się telewizory. Na dziewiątej pozycji uplasowały się ex aequo głośniki oraz piekarnik.

Obraz
© (fot. kodyrabatowe.pl)

Co ciekawe na stosunkowo odległych miejscach w zestawieniu najchętniej kupowanych produktów znalazły się typowo letnie ubrania. Dopiero na 18. pozycji uplasowały się szorty, 25. miejsce zajęły tenisówki, a 44. bluzki.
Dużą popularność cieszyły się za to sukienki będące nieodłącznym elementem kobiecej garderoby latem, które znalazły się na ósmym miejscu w zestawieniu. Z ubrań Polacy najchętniej kupują latem t-shirty, które uplasowały się na siódmej pozycji. Z danych kodyrabatowe.pl wynika, że Polacy częściej korzystają ze zniżek na letnie wakacje niż na ferie zimowe. W czerwcu i lipcu 8,2. proc. sprzedanych usług i produktów należało do kategorii podróże. Dla porównania, na przestrzeni stycznia i lutego odsetek ten wyniósł 4,67 proc.
Długie, zimowe wieczory sprzyjają czytaniu. W styczniu i lutym książki stanowiły ponad 7 proc. wszystkich sprzedanych produktów. Latem odsetek ten wyniósł około 5,5 proc.

Elektronika, moda i jedzenie to trzy najpopularniejsze kategorie produktów zarówno latem, jak i zimą. W zależności od pory roku zmienia się jedynie kolejność na podium. W styczniu i lutym najchętniej kupowaliśmy ubrania, drugie miejsce zajęła elektronika, a trzecie jedzenie. W czerwcu i lipcu nadal króluje kategoria moda, jednak żywność wyprzedza sprzęt elektroniczny. Latem chętniej jadamy w restauracyjnych ogródkach, co zwiększa popularność tej kategorii.

Źródło: kodyrabatowe.pl / WP

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)