ClickStick - pierwszy na świecie inteligentny dezodorant

Strona głównaClickStick - pierwszy na świecie inteligentny dezodorant
01.12.2014 11:20
ClickStick - pierwszy na świecie inteligentny dezodorant
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Dezodoranty są jednymi z najpopularniejszych higieny, tym samym stanowiąc niezwykle łakomy kąsek, nie tylko dla producentów kosmetyków. Do gry wkraczają też firmy, starające się wcisnąć do tradycyjnych produktów odrobinę nowych technologii. A nuż ludzie kupią.

Jak widać, nawet najprostszy produkt da się skomplikować, ale czy rzeczywiście wartość dodana jest tak ogromna? ClickStick, którego kampania toczy się obecnie na serwisie crowdfundingowym Kickstarter, posiada guzik, dzięki któremu za każdym razem na skórę trafia określona ilość dezodorantu. Ale czy ludzkość cierpi na tak posunięty zanik samodzielności, żeby uwolnić ją od ciężaru dozowania kosmetyku? Co więcej, ClickStick towarzyszy aplikacja mobilna, pozwalająca na ustawienie swoich preferencji oraz umożliwiająca zmówienie dolewki (dezodorant można wielokrotnie uzupełniać). Jest nawet alarmowa dioda LED.

Pomysłodawcy zapewniają, że ClickStick jest przyjazny dla środowiska, po pierwsze ze względu na możliwość uzupełniania jego zawartości, po drugie przez to, że 30-9. proc. opakowania można poddać recyklingowi.
Jeśli chcecie zaopatrzyć się w podobny gadżet, lepiej się pospieszcie, bo zbiórka na Kickstarterze kończy się 3 grudnia, a dezodorant można tam dostać wpłacając co najmniej 1. dol. Pytanie, czy inteligentne kosmetyki są nam aż tak potrzebne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)