Cichy kompakt Casio Exilim ZS‑100.

Cichy kompakt Casio Exilim ZS-100.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.12.2011 11:36, aktual.: 04.01.2012 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po obrotowo-dotykowym modelu Casio EX-TRYX przyszedł czas na EX-ZS100, najcichszy aparat wśród kompaktów. Sprawdzi się on szczególnie w miejscach takich jak muzea, świątynie czy inne obiekty, gdzie zabronione jest używanie lampy błyskowej czy zakłócanie ciszy dźwiękami. Wszystko dzięki funkcji Silent Mode.

Tryb Silent Mode w EX-ZS10. oznacza nic innego jak to, że automatycznie możemy wyłączyć błysk i dźwięk flesza, bez konieczności wchodzenia w ustawienia ręczne.

Poza Silent Mode, EX-ZS10. oferuje 14,1 megapikselową matrycę, 12,5x zoom optyczny, mechaniczny stabilizator obrazu i szerokokątny 24mm obiektyw. Obiektyw pozwala na kadrowanie większej powierzchni, włączając przestrzenne panoramy oraz grupy osób z krótkich odległości. Aparat umożliwia także rejestrowanie filmów w jakości HD.

Aparat posiada również tzw. funkcję Super Macro, która automatycznie dostosowuje ostrość do fotografowanych z bliska obiektów. Zakres Super Macro w aparacie EX-ZS100. obejmuje wszystkie przedmioty, które znajdują się w odległości od 1 do 50cm od aparatu. Casio Exilim ZS-100 wyposażono również w funkcję wykrywania twarzy. Aparat rozpoznając poszczególne twarze lub nawet całe grupy, automatycznie ustawia optymalne parametry.

Uzupełnieniem trybu wykrywania twarzy jest funkcja oświetlenia, która optymalizuje jasność twarzy nawet w momencie robienia zdjęcia pod słońce. Przy poruszających się obiektach zastosowanie ma natomiast autofokus, z auto namierzaniem i funkcją analizy ruchu.

Exilim ZS-100 dostępny jest w kolorach czarnym, srebrnym i czerwonym. Sugerowana cena aparatu to *799 zł. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)