Chop-Syc - tablet jako deska do krojenia

Chop-Syc - tablet jako deska do krojenia

Chop-Syc - tablet jako deska do krojenia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.10.2013 11:12

Firma Sharp ma zamiar sprzedawać tablet z ekranem dotykowym, na którym będzie można warzywa czy mięso bez szkody dla wyświetlacza. Obecna technologia produkcji ekranów jest na tyle zaawansowana, że nie grozi im już potraktowanie nawet ostrymi kuchennymi narzędziami.

Chop-Syc to inteligentna deska zaprojektowana przez Siobhán Andrews, na której nie tylko pokroimy pomidory czy jabłka, ale także za pomocą odpowiednich aplikacji zważymy je, określimy ich kaloryczność, wartości odżywcze itp.

Oczywiście deska będzie mieć dostęp do Internetu, dzięki czemu wyświetlimy ulubiony przepis kucharski, poczytamy wiadomości lub obejrzymy film –. może niekoniecznie podczas krojenia na ekranie, ale możemy w ten sposób umilić sobie dalsze etapy przygotowywania żywności.

Producent przekonuje, że desce nie zaszkodzi ani krojenie nawet bardzo ostrym nożem, ani wilgoć, nie wspomina natomiast nic na temat tego, czy ekran wytrzyma przygotowanie schabowego lub bitek…. Na razie nie są także znane szczegóły techniczne, takie jak zastosowany system operacyjny, ani data wprowadzenia gadżetu do sprzedaży.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)