Chmura "LG Cloud" dostępna za darmo w Polsce

Chmura "LG Cloud" dostępna za darmo w Polsce

Chmura "LG Cloud" dostępna za darmo w Polsce
Źródło zdjęć: © LG
14.05.2013 11:22, aktualizacja: 14.05.2013 12:11

Wraz z wprowadzeniem telewizorów LG Smart TV na rok 2013 LG udostępniło swoim użytkownikom darmową usługę LG Cloud z dostępem do chmury w ponad 40 krajach w tym w Polsce.

LG Cloud to usługa, która nie tylko pozwala na bezpośrednie przesyłanie treści do telewizorów LG Smart TV, ale także umożliwia wygodne zapisywanie i przechowywanie plików multimedialnych w chmurze, które są automatycznie synchronizowane między komputerami PC, smartfonami i telewizorami LG z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

Aplikacja LG Cloud daje nieograniczony dostęp do filmów, zdjęć i muzyki od momentu ich wczytania na koncie użytkownika i jest w pełni kompatybilna z telewizorami LG Smart TV, komputerami PC oraz smartfonami z systemem Android.

Po zainstalowaniu aplikacji, można za darmo rozpocząć strumieniowe przesyłanie nawet 5 GB treści do telewizora Smart TV bez konieczności uprzedniego wczytywania plików do pamięci masowej urządzenia. Chmura od LG pozwala na zwolnienie pamięci w przeciążonych smartfonach i komputerach. W niedalekiej przyszłości, także inteligentne urządzenia AGD będą mogły łączyć się z LG Cloud w celu udostępniania treści.

Usługa LG Cloud umożliwia też przekodowywanie treści multimedialnych i strumieniowe przesyłanie ich do urządzeń przenośnych współpracujących z funkcją N-Screen. Usługa pozwala nawet na wznawianie odtwarzania multimediów, które rozpoczęto na innym urządzeniu. Na przykład, jeżeli wstrzymane zostanie odtwarzanie filmu lub utworu na smartfonie, to będzie można je wznowić od tego samego miejsca na telewizorze LG. Dodatkowo aplikacja umożliwia oglądanie pokazu zdjęć z równoległym odtwarzaniem muzyki z chmury.

Użytkownicy usługi mogą przechowywać multimedia na indywidualnym koncie w LG Cloud, a dzięki automatycznej funkcji jednokrotnego logowania, rozpoznającej identyfikatory telewizora oraz konta, logowanie na LG Smart TV jest szybkie i łatwe.

Usługa dostępna jest za darmo w sklepie Google Play w katalogu LG Smart World.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)