Chłodny komputer: Cooler master Hyper EVO

Chłodny komputer: Cooler master Hyper EVO

Chłodny komputer: Cooler master Hyper EVO
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.09.2011 12:38

Cooler Master zaprezentował dwa nowe zestawy chłodzenia dla CPU - Hyper 212 EVO i Hyper TX3 EVO. Oba modele mają ulepszoną konstrukcją radiatora, rozbudowany systemem ciepłowodów oraz wysokowydajne wentylatory.

Hyper 21. EVO wykorzystuje opatentowaną przez Cooler Master konstrukcję składającą się z czterech ciepłowodów, które wyprowadzone są ze specjalnej podstawki przylegającej bezpośrednio do powierzchni CPU - Continuous Direct Contact (CDC). Rozwiązanie takie działa na podobnych zasadach jak komora parowa (vapor chamber), co pozwala na efektywniejsze odprowadzanie ciepła. Ponadto model ten wyposażony jest w radiator z aluminiowymi żeberkami.

System chłodzenia Hyper TX3 EVO jest zgodny z obecnymi jak i nadchodzącymi standardami podstawek pod procesory. Model ten wyposażony jest w udoskonalony system ciepłowodów Direct Contact oraz wydajny wentylator PWM o średnicy 92mm.

Oba zestawy chłodzenia Cooler Master wyposażone są w wydajne wiatraki PWM z gumowymi podkładkami, które znacznie ograniczają wibracje. Ponadto producent wyposażył nowe modele w prosty system montażu na CPU, który pozwala również na sprawne i bezproblemowe czyszczenie całej konstrukcji. Dodatkowo mamy opcje instalacji dodatkowego wentylatora. Hyper 212 oraz TX3 EVO mogą korzystać zarówno z systemu dynamicznej kontroli pracy z poziomu BIOS-u jak i odpowiednich aplikacji przygotowanych dla różnych OS-ów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)