Chińska klawiatura z keyloggerem w oprogramowaniu

Chińska klawiatura z keyloggerem w oprogramowaniu

Chińska klawiatura z keyloggerem w oprogramowaniu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando
07.11.2017 15:10

W internecie huczy o chińskiej klawiaturze. Jej oprogramowanie posiada niebezpieczny keylogger

Internauci biją na alarm. A to wszystko z powodu kilku zrzutów ekranu udostępnionych przez właścicieli chińskiej klawiatury.

Keylogger jest oprogramowaniem lub urządzeniem, rejestrującym klawisze naciskane przez użytkownika. Mówiąc wprost, służy do szpiegowania. Jest to całkowicie zabronione.

MantisTek GK2 to mechaniczna klawiatura produkcji chińskiej. O połowę tańsza od typowych klawiatur mechanicznych. Kilka dni temu na popularnym forum internetowym reddit.com pewien użytkownik napisał post na jej temat. Załączył zrzut ekranu na którym widać jak oprogramowanie klawiatury zapisuje wszystkie jego kliknięcia i przesyła dane do serwera alibaba.com.

289217945748777018
© reddit

Po chwili kolejni użytkownicy tej klawiatury wrzucili swoje zrzuty ekranu z identycznymi wynikami. Sprawa rozchodzi się aktualnie na kolejne fora na całym świecie. Jeśli posiadacie taką klawiaturę, to jest się o co martwić, bo dane już dawno są na serwerze alibaby, natomiast jest sposób aby wyłączyć keylogger.

Jak zatrzymać keylogger? MantisTek Cloud Driver jest programem, który jest odpowiedzialny za przesyłanie danych. Należy się upewnić, że nie działa w tle. Najlepszym sposobem będzie zablokowanie jego działania poprzez firewall. Wystarczy dodać CMS.exe do plików blokowanych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)