CES 2017: Asus ZenFone AR gotowy na VR

CES 2017: Asus ZenFone AR gotowy na VR

CES 2017: Asus ZenFone AR gotowy na VR
Źródło zdjęć: © Twitter/@evleaks
04.01.2017 11:12, aktualizacja: 04.01.2017 16:49

W pierwszym dniu targów CES 2017 Asus zaprezentuje swoje najnowsze dzieło – smartfon Asus ZenFone AR. Urządzenie ma obsługiwać zarówno technologię VR, jak i Project Tango od Google’a.

Oficjalnej premiery Asus ZenFone AR jeszcze nie miał, mimo to dosłownie na chwilę przed prezentacją nowego smartfona, najważniejsze jego funkcje pojawiły się w sieci. Wszystko przez niedopatrzenie Qualcommu – producenta procesora Snapdragon 821, na którego architekturze opiera się ZenFone AR.

Jednak nie sam procesor jest najważniejszy w urządzeniu. ZenFone AR to przede wszystkim urządzenie, które poradzi sobie zarówno z obsługą Project Tango, jak i Daydream.

Pierwsza z nich, czyli Project Tango to technologia, która pozwala na granie w gry osadzone dosłownie w otoczeniu użytkownika, czego próbkę mogliśmy zaobserwować w [Pokemon GO!]( Wszystko to dzięki zestawowi czujników oraz kamer, które analizują otoczenie użytkownika.

Natomiast obsługa Daydream pozwoli użytkownikowi, który został wyposażony w specjalne gogle do rzeczywistości wirtualnej (VR), na pełne korzystanie z jej wszelkich zalet. Co ciekawe, do zwiedzania wirtualnych muzeów czy innych atrakcji nie jest potrzebny ani komputer, ani konsola – wystarczyć mieć jedynie Asusa ZenFone'a AR.

Co ciekawe, Smartfon zostanie wyposażony w specjalne wersje aplikacji YouTube, Netflix, Google Street View czy HBO Go, oraz w gry Need For Speed, Fantastic Beast and Where to Find Them oraz Gunjack 2. Wszytskie mają działać zgodnie z technologią Daydream.

Niestety nie znamy ani ceny urządzenia, ani daty wprowadzenia go na rynek. Nie ma się jednak czym przejmować, gdyż informacje o ZenFonie AR uzupełnimy, jak tylko zostaną one ogłoszone, a więc lada dzień.

CES - Consumer Electronics Show to międzynarodowa wystawa sprzętu elektronicznego, która odbywa się w dniach 5-8 stycznia 2017 r. w Las Vegas. Targi CES 2017 są najważniejszym forum premier najbardziej innowacyjnych i przełomowych rozwiązań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)