CES 2016: Niewidzialny telewizor od Panasonica

CES 2016: Niewidzialny telewizor od Panasonica

CES 2016: Niewidzialny telewizor od Panasonica
Źródło zdjęć: © youtube.com / ErinL YYC
12.01.2016 18:16

Od kilku lat obserwujemy ogromny postęp technologiczny w ekranach: od coraz wyższej rozdzielczości, przez wyświetlacze wyginane, po przezroczyste. Transparentne urządzenia w niedalekiej przyszłości będzie można wykorzystać nie tylko w branży odzieżowej czy kosmetycznej, sprawdza się również świetnie w warunkach domowych, jako telewizor.

Japoński producent na targach CES 201. pokazał prototyp telewizora wyposażonego w niewidzialny ekran. Urządzenie skrywało się przed uczestnikami pod postacią półki, w której trzyma się za szkłem różne przedmioty. Okazało się, że był to cienki panel LCD, który mógł także wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD.

Obraz
© (fot. youtube.com / ErinL YYC)

Najciekawszym elementem tego urządzenia jest oczywiście ekran, który może stać się całkowicie przeźroczysty lub stworzyć sekcje nieprzezroczyste i przezroczyste np. połowa panelu może być wykorzystywane do odtwarzania muzyki, zaś druga jako przezroczyste szkło. Co ważne telewizor może być sterowany zarówno głosem, jak i gestem, a także za pomocą dedykowanego pilota.

Niestety, ten niezwykły wyświetlacz jest tylko prototypem i nie jest dostępny na rynku. Panasonic nie wyjaśnił, kiedy nowe wyświetlacze trafią do konsumentów, jeśli oczywiście w ogóle do tego dojdzie w najbliższym czasie. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać. Oby tylko nastąpiło to jak najszybciej.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Przeźroczyste ekrany także u Samsunga

Nie tylko Japończycy pokazali przeźroczyste konstrukcje. Na stoisku Samsunga również można było podziwiać tego typu ekrany. Co ciekawe i nietypowe dla tego producenta, zaprezentowane telewizory to konstrukcje OLED. Jak wiadomo, Koreańczycy już jakiś czas temu zrezygnowali z produkcji telewizorów wykonanych w tej technologii. Teraz jednak mogą się pochwalić pierwszym na świecie, przeźroczystym ekranem OLED. Jak urządzenie działa w praktyce możecie zobaczyć na filmie:

_ Źródło: Engadget / theverge / WP _

_ ag _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)