CES 2015: Nowości do pielęgnacji domu od Samsunga

CES 2015: Nowości do pielęgnacji domu od Samsunga

CES 2015: Nowości do pielęgnacji domu od Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.01.2015 12:44

Firma Samsung przedstawiła nowości z linii produktów AGD do prania i pielęgnacji podłóg. Podczas międzynarodowych targów CES 2015 pokazano urządzenia, które mają ułatwić i uprzyjemnić skuteczne sprzątanie.

Badania wskazują, że w przypadku prania, do najbardziej uciążliwych czynności należy przygotowanie odzieży i pranie wstępne. W wielu domach w pomieszczeniu, w którym stoi pralka nie ma umywalki, co zmusza użytkowników do wstępnego prania odzieży w innym pomieszczeniu i późniejszego jej przenoszenia. Ładowana od góry pralka Samsunga rozwiązuje ten problem dzięki funkcji activewash. W górną część pralki activewash wbudowano umywalkę z dyszą wodną i delikatną powierzchnią szorującą. Zapewnia ona miejsce na wstępne przygotowanie mocno zaplamionych ubrań, np. bardzo zabrudzonych strojów sportowych lub ubrań wymagających prania ręcznego, takich jak delikatne swetry. Po przygotowaniu zarówno samo pranie jak i wodę można łatwo umieścić w pralce. To rozwiązanie umożliwia użytkownikom przeprowadzenie całego procesu prania w pomieszczeniu do tego przeznaczonym, bez konieczności korzystania z kilku miejsc.

Pralka activewash przyspiesza również cały proces prania. Umożliwia ona wypranie porcji prania w 36 minut. Będzie ona dostępna na wiosnę br. w kolorze białym oraz platynowym (pojemność 14 l). Wyposażona jest w tylny panel podzielony na dwie części oraz łatwo dostępne przyciski programowania zabezpieczone przed rozbryzgami wody.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowa era odkurzaczy-robotów

Przez wiele lat odkurzacze-roboty nęciły obietnicą rewolucji w sprzątaniu, ale rzeczywistość była daleka od oczekiwań. Tradycyjne odkurzacze-roboty nie radzą sobie tak dobrze na dywanach jak na powierzchniach twardych. Samsung zapewnia, że zmieni się to dzięki robotowi POWERbot VR9000.

Silnik Digital Inverter ma moc ssącą do 60 razy większą niż tradycyjne odkurzacze-roboty, dzięki czemu ma sprzątać skuteczniej od nich. Szczotka o dziesięć centymetrów szersza niż w tradycyjnych odkurzaczach-robotach eliminuje potrzebę stosowania szczotek bocznych. Technologia CycloneForce zapewnia siłę odśrodkową, która kieruje cząsteczki do osobnej komory wewnętrznej, ograniczając w ten sposób ryzyko zatkania się odkurzacza.

Producent zapewnia też, że robot znacznie lepiej od konkurencyjnych rozwiązań radzi sobie z nawigowaniem po domu. Dzięki kamerze cyfrowej i szeregowi czujników ma być w stanie stworzyć kompletną mapę domu i na jej podstawie wyznaczyć sobie optymalną trasę sprzątania.

Gdy sprzątanie zostanie zakończone lub bateria osiągnie niski poziom, robot POWERbot VR9000 sam odprowadzi się do stacji dokującej na doładowanie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)