CES 2015: Nowe urządzenia i usługi Samsunga

CES 2015: Nowe urządzenia i usługi Samsunga

CES 2015: Nowe urządzenia i usługi Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.01.2015 16:18, aktualizacja: 09.01.2015 10:26

Samsung zaprezentował podczas targów CES 2015 nową generację inteligentnych rozwiązań, m. in. 88-calowy telewizor SUHD i usługę obrazu rzeczywistości wirtualnej Milk VR.

Jeszcze nowocześniejszy i większy telewizor

Samsung przedstawił 88-calowy telewizor JS9500 oparty na autorskiej technologii wyświetlacza nanokrystalicznego i inteligentnym silniku remasteringu SUHD. Jego rolą jest automatyczne analizowanie jasności obrazów w celu zminimalizowania dodatkowego poboru mocy. Jednocześnie ma zapewniać wysoki poziom kontrastu, z lepszym odwzorowaniem czerni i kolorów. Wspomaga go nanokrystaliczny półprzewodnik, który przesyła różne kolory światła w zależności od ich wartości, dając – jak chwali się producent – najwyższą dostępną obecnie czystość koloru.

Podczas konferencji Samsung poinformował również, że od 2015 roku telewizory Smart TV marki Samsung będą oparte na systemie Tizen, który zapewnia lepszą łączność i oferuje programistom solidniejszą i łatwiejszą platformę do tworzenia nowych aplikacji.

Nowe rozwiązania audio

Samsung przedstawił również nowe produkty audio w systemie surround-sound. Przede wszystkim głośniki WAM7500/6500, których szczególną cechą ma być zapewnianie dźwięku, rozchodzącego się w promieniu 360 stopni.

Usługa MILK VR dostarcza treści rzeczywistości wirtualnej

Oferta treści dla Gear S i Gear VR ma być rozszerzana za pomocą usługi Samsung MILK. Dotychczas był to serwis muzycznych transmisji strumieniowych, teraz zaś dodaje obsługę materiałów wideo i zwiększa swój zakres. Będzie dostępny w telewizorach Smart TV oraz – w części muzycznej – w sieci. Właściciele gogli Samsung Gear VR będą mogli dzięki usłudze Milk uzyskać dostęp do materiałów wideo oraz kanałów VR o różnej tematyce.

Mały, ale pojemny dysk twardy

Nowy dysk Samsung Portable SSD T1 mieści do jednego terabajta danych na urządzeniu nie większym od wizytówki. Zasilany technologią 3. V-NAND i dysponujący prędkością zapisu/odczytu danych cztery razy większą niż tradycyjne dyski zewnętrzne, pozwala zapisać plik z filmem o rozmiarze 3 GB w zaledwie 8 sekund. Oferuje też wbudowane szyfrowanie, oprogramowanie obsługujące hasła, odporność na wstrząsy i dynamiczną ochronę termiczną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)