CES 2015: Blu‑Ray nowej generacji od Panasonica

CES 2015: Blu-Ray nowej generacji od Panasonica

08.01.2015 08:31, aktual.: 08.01.2015 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach CES 2015 Panasonic zaprezentował prototyp pierwszego na świecie odtwarzacza Blu-Ray następnej generacji.

Firma Panasonic poinformowała o opracowaniu technologii odtwarzania dysków Blu-Ray, obsługującej najnowsze standardy, takie jak 4K i wysoki zakres dynamiczny. Ich wprowadzenia należy oczekiwać w dyskach Blu-Ray następnej generacji (Ultra HD Blu-Ray). Prototypowy odtwarzacz został zaprezentowany na międzynarodowych targach CES 2015.

W prototypowym urządzeniu zastosowano technologie przetwarzania obrazu i napędu dysku, które firma Panasonic doskonaliła przez wiele lat. Umożliwiają one uzyskanie wysokiej rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) /60p /10-bit oraz obsługę najnowszych standardów: wysokiego zakresu dynamicznego (High Dynamic Range), który zapewnia wyrazisty obraz, szerokiej gamy kolorów BT.2020, która poprawia odtwarzanie kolorów, oraz wysokowydajnej kompresji obrazu HEVC (H.265).

Ma to być znaczący postęp pod względem jakości obrazu w stosunku do obecnych odtwarzaczy Blu-Ray.

CES (Consumer Electronics Show) to najważniejsze targi elektroniki i nowych technologii na świecie. Odbywają się od 1967 roku i nieprzerwanie gromadzą największych producentów ze wszystkich liczących się na rynku dziedzin. Dzielą się oni swoimi nowymi osiągnięciami, prezentują produkty, które w najbliższym czasie trafią na rynek i przedstawiają plany na dalszą przyszłość. Impreza, aktualnie odbywająca się w Los Angeles, pomaga przewidzieć to, jak świat technologii będzie wyglądał przez najbliższy rok.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)