CES 2012: RIM zaprezentował BlackBerry OS 7.1

CES 2012: RIM zaprezentował BlackBerry OS 7.1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.01.2012 14:52, aktual.: 10.01.2012 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Research In Motion (RIM) zaprezentował podczas CES 2012 aktualizację oprogramowania BlackBerry 7.1 OS, jak również aktualizacje aplikacji BBM (BlackBerry Messenger), BlackBerry Traffic i BlackBerry Travel.

BlackBerry OS 7.1 zawiera nową funkcję o nazwie BlackBerry Tag, która może zmienić sposób wymiany informacji i treści pomiędzy użytkownikami BlackBerry. Wystarczy zbliżyć do siebie dwa smartfony BlackBerry wyposażone w moduł NFC, aby wymienić się danymi.

Użytkownicy mogą również za pośrednictwem NFC zapraszać znajomych do BBM, wymieniać się danymi kontaktowymi, dokumentami, adresami WWW, zdjęciami i innymi treściami multimedialnymi. Jak i mają możliwość łatwego parowania swoich smartfonów BlackBerry z akcesoriami Bluetooth.

Nowe oprogramowania pozwala zmienić swój smartfon BlackBerry w mobilny hotspot, który umożliwia udostępnienie połączenia internetowego maksymalnie 5 innym urządzeniom z Wi-Fi, takim jak laptopy czy tablety. Aktualizacja 7.1 daje również możliwość klientom odpowiednich operatorów komórkowych (UMA/GAN tam gdzie są dostępne) korzystanie z usług wykorzystujących Wi-Fi do przeprowadzania rozmów głosowych.

Funkcja Universal Search została rozbudowana o funkcję auto-podpowiedzi, która w oparciu o poszukiwaną frazę filtruje wyniki wyszukiwania z wykorzystaniem Bing aby przedstawić listę adekwatnych stron internetowych.

Dla użytkowników smartfonów BlackBerry Curve 9360 i 9380 miłą niespodzianką będzie funkcja radia FM, którą wprowadza aktualizacja systemu BlackBerry 7.1. Układ radia FM jest już wbudowany w smartfony BlackBerry Curve 9360 i 9380, a BlackBerry 7.1 wprowadza nową aplikację, która umożliwia dostrojenie i słuchanie lokalnych stacji radiowych FM.

Aby pobrać nowe wersje BBM, BlackBerry Traffic i BlackBerry Travel należy odwiedzić BlackBerry App World.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)