CES 2012: RIM zaprezentował BlackBerry OS 7.1

CES 2012: RIM zaprezentował BlackBerry OS 7.1

CES 2012: RIM zaprezentował BlackBerry OS 7.1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.01.2012 14:52, aktualizacja: 10.01.2012 15:16

Research In Motion (RIM) zaprezentował podczas CES 2012 aktualizację oprogramowania BlackBerry 7.1 OS, jak również aktualizacje aplikacji BBM (BlackBerry Messenger), BlackBerry Traffic i BlackBerry Travel.

BlackBerry OS 7.1 zawiera nową funkcję o nazwie BlackBerry Tag, która może zmienić sposób wymiany informacji i treści pomiędzy użytkownikami BlackBerry. Wystarczy zbliżyć do siebie dwa smartfony BlackBerry wyposażone w moduł NFC, aby wymienić się danymi.

Użytkownicy mogą również za pośrednictwem NFC zapraszać znajomych do BBM, wymieniać się danymi kontaktowymi, dokumentami, adresami WWW, zdjęciami i innymi treściami multimedialnymi. Jak i mają możliwość łatwego parowania swoich smartfonów BlackBerry z akcesoriami Bluetooth.

Nowe oprogramowania pozwala zmienić swój smartfon BlackBerry w mobilny hotspot, który umożliwia udostępnienie połączenia internetowego maksymalnie 5 innym urządzeniom z Wi-Fi, takim jak laptopy czy tablety. Aktualizacja 7.1 daje również możliwość klientom odpowiednich operatorów komórkowych (UMA/GAN tam gdzie są dostępne) korzystanie z usług wykorzystujących Wi-Fi do przeprowadzania rozmów głosowych.

Funkcja Universal Search została rozbudowana o funkcję auto-podpowiedzi, która w oparciu o poszukiwaną frazę filtruje wyniki wyszukiwania z wykorzystaniem Bing aby przedstawić listę adekwatnych stron internetowych.

Dla użytkowników smartfonów BlackBerry Curve 9360 i 9380 miłą niespodzianką będzie funkcja radia FM, którą wprowadza aktualizacja systemu BlackBerry 7.1. Układ radia FM jest już wbudowany w smartfony BlackBerry Curve 9360 i 9380, a BlackBerry 7.1 wprowadza nową aplikację, która umożliwia dostrojenie i słuchanie lokalnych stacji radiowych FM.

Aby pobrać nowe wersje BBM, BlackBerry Traffic i BlackBerry Travel należy odwiedzić BlackBerry App World.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)