CES 2012: Piękny pierwszy smartfon Sony - Xperia S

CES 2012: Piękny pierwszy smartfon Sony - Xperia S

CES 2012: Piękny pierwszy smartfon Sony - Xperia S
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.01.2012 09:49, aktualizacja: 08.07.2016 13:33

Xperia S, to pierwszy smartfon z nowej serii Xperia NXT, będącej nową generacją smartfonów Sony. To także pierwszy smartfon Sony, który choć projektowany jeszcze za czasów „SonyEricsson” pokazuje, że w linii Xperia zaczyna dziać się ciekawie. Nie możemy się oprzeć wrażeniu, że pozbycie się Ericssona wyszło Sony na dobre.

Xperia S, to pierwszy smartfon z nowej serii Xperia NXT, będącej nową generacją smartfonów Sony. To także pierwszy

Nowa Xperia S to smartfon z systemem Android wyposażony w 4,3-calowy ekran HD o rozdzielczości 128. x 720 pikseli,i kamerę 12MP, która rejestruje obrazy w zaledwie 1.5 sekundy od włączenia. Xperia S posiada również mocny procesor z podwójnym rdzeniem 1.5GH i 1GB pamięci ram. Co ciekawe, przednia kamera do wideokonferencji rejestruje obraz w jakości 720p. Telefon początkowo będzie korzystać z Androida w wersji 2.3 jednak wszystkie egzemplarze zostaną zaktualizowane do Androida 4.0.

Oprócz tak oczywistych cech jak dzielenie się plikami z innymi urządzeniami jak telewizor (przez złącze HDMI), inny smartfon czy tablet, to Xperia S została wyposażona w moduł bezprzewodowej komunikacji NFC. Aby przesłać pliki pomiędzy dwoma telefonami wystarczy je tylko zbliżyć do siebie. Oprócz systemu GSP telefon jest w stanie wyznaczać swoją pozycję korzystając z systemu GLONASS.

Xperia S oferuje także dostęp do Sony Entertainment Network- bogatego katalogu rozrywki . Music Unlimited umożliwia dostęp do światowego katalogu zawierającego ponad 1. milionów utworów, podczas gdy Video Unlimited przedstawia najnowsze hity Hollywood i programy telewizyjne ze wszystkich najważniejszych wytwórni. Xperia S ma również certyfikat PlayStation umożliwiający pobieranie gier na smartfon z PlayStation Store.

Xperia S prezentujeto także nowa linia projektową nazwan “Iconic Identity”. (Ikoniczna Identyfikacja - jakkolwiek dziwnie brzmi to w języku poklskim) . Przezroczysty element u podstawy formuje spójną sylwetkę Xperia S, podkreślając jednocześnie linię ekranu. Dodatkowo element odpowiada za ciekawe efekty wizualne.
Najważniejsze cechy Xperia S
• 4.3 calowy ekran Reality z Mobile BRAVIA Engine oraz rozdzielczość HD (1280 x 720); zarówno z przodu (720p) jak i z tyłu (1080p) umieszczono kamery nagrywające w HD.
• procesor 1.5GH o podwójnym rdzeniu
• tylna kamera 12MP z Sony Exmor R
• NFC (komunikacja bezprzewodowa krótkiego zasięgu)
• Udostępnianie plików w jakości HD przez DLNA, HDMI oraz użycie technologii BRAVIA Sync do sterowania Xperia S za pomocą pilota telewizyjnego

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)