CES 2012: odtwarzacz DUNE HD Pro - moc możliwości

CES 2012: odtwarzacz DUNE HD Pro - moc możliwości
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.01.2012 12:02, aktual.: 29.12.2016 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach CES HDI DUNE pokazał swój najnowszy, high-endowy odtwarzacz DUNE HD Pro, który, otrzymał prestiżową nagrodę CES Innovations Design and Engineering.. DUNE HD Pro składa się z trzech elementów: wszechstronnego odtwarzacza multimedialnego, modułu z napędem Blu-ray i kieszenią z funkcją hot-swap oraz z modułu pełniącego funkcję sieciowego centrum multimedialnego z czterema kieszeniami na dyski twarde i z 7-calowym dotykowym wyświetlaczem.

Zastosowany w odtwarzaczu procesor Sigma Designs 8910. który wykorzystuje high-endowy układ VXP, poradzi sobie z materiałem wideo o bardzo wysokim wskaźniku bitrate (do 50Mb/s) i audio w jakości do 192kHz/24bit. Zarówno ten wydajny procesor VXP, jak i złącze HDMI w wersji 1.4 zapewnią pełne wsparcie dla materiału Blu-ray 3D, będą zapobiegać powstawaniu błędów wyświetlania i poprawią jakość obrazu. Ponadto, zastosowana technologia THX Media Director sprawia, że DUNE HD Pro automatycznie dobierze najbardziej optymalne ustawienia odtwarzania dla danej treści.

Dune HD Pro wyposażony został w czytnik kart SD/SDHC, trzy szybkie porty USB 3.0 oraz w sloty na dodatkowe karty rozszerzeń, tunery cyfrowe i inne urządzenia. Nowy odtwarzacz DUNE może również pełnić funkcję platformy dla usług IPTV, VOD czy OTT. Producent już zapowiedział współpracę z serwisem VUDU, który oferuje duży wybór filmów „na żądanie”. Szczegóły tej współpracy podane będą wkrótce.

DUNE HD Pro dostępny będzie w sprzedaży na przełomie pierwszego i drugiego kwartału br. Cena odtwarzacza nie została jeszcze ustalona.

Zobacz także: CES 2017 - najważniejsze informacje

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)