CES 2012: Crystal LED Display - wyświetlacz Sony nowej generacji

CES 2012: Crystal LED Display - wyświetlacz Sony nowej generacji
Źródło zdjęć: © chip.pl

11.01.2012 09:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony Corporation poinformowało o opracowaniu wyświetlacza nowej generacji o nazwie ?Crystal LED Display?. Prototypowy, 55-calowy model Full HD nowego wyświetlacza jest prezentowany na międzynarodowych targach elektroniki użytkowej CES 2012.

Jest to pierwszy w branży 55-calowy, samorzutnie świecący wyświetlacz Full HD, w którym jako źródło światła wykorzystano diody LED. W porównaniu z obecnymi wyświetlaczami LCD, 55-calowy prototyp wystawiony na targach CES cechuje się mniej więcej 3,5-krotnie większym kontrastem w jasnych miejscach, o około 40% większym zakresem reprodukowanych barw i około 10-krotnie większą szybkością zmian obrazu filmowego (wszystkie wartości w porównaniu z obecnymi modelami Sony).

Firma Sony przewiduje wykorzystanie technologii "Crystal LED Display" w szerokim wachlarzu urządzeń przeznaczonych na rynek profesjonalny i elektroniki użytkowej. Sony zamierza równolegle rozwijać i wprowadzać na rynek wyświetlacze oparte na organicznych diodach świecących (OLED) i na nowej technologii "Crystal LED Display".

Zainteresowanie tą technologią wykazała firma LG, która obiecała, że z tego wyświetlacza zrobi końcowy produkt jeszcze w 2012 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)