CES 2011: technologie Asus stworzone z myślą o graczach

CES 2011: technologie Asus stworzone z myślą o graczach

CES 2011: technologie Asus stworzone z myślą o graczach
11.01.2011 13:15, aktualizacja: 11.01.2011 13:33

Na targi CES 2011 firma Asus przygotowała katalog wysokiej jakości produktów dla graczy, zawierający płyty główne, karty graficzne, sprzęt audio, urządzenia sieciowe oraz komputery stacjonarne stworzone z myślą o bardzo wymagających aplikacjach

Płyta główna ROG Rampage III Black Edition

Płytę ROG Rampage III Black Edition stworzono na podstawie opinii zebranych od społeczności graczy. Wyposażona jest w specjalną kartę sieciowo-dźwiękową o nazwie ROG Thunderbolt integrującą w sobie rozwiązania znane z kart XONAR. Zapewnia ona wysoką jakość dźwięku oraz posiada wbudowany wzmacniacz słuchawek, który automatycznie optymalizuje ustawienia impedancji. Natomiast procesor sieciowy Killer E210. stworzony przez Bigfoot Networks wykrywa i przyspiesza transfer danych w sieci podczas gry.

Obraz
© (fot. Asus)

Karta graficzna HD 6870 DirectCU

Zoptymalizowana do pracy z DirectX 1. karta graficzna Asus HD 6870 DirectCU to połączenie wydajnego procesora graficznego AMD i technologii, które sprawiają, że karta uzyskuje znacznie wyższe osiągi, niż konstrukcje referencyjne. W karcie zastosowano technologię Super Alloy Power - specjalny stop, z którego wykonane są najważniejsze komponenty odpowiedzialne za zasilanie, takie jak dławiki, kondensatory i tranzystory. ASUS HD 6870 DirectCU to doskonały akcelerator graficzny dla wielbicieli gier i przetaktowywania - zapewnia o 15 proc. wyższe osiągi i 2,4-krotnie dłuższą żywotność, niż rozwiązania referencyjne.

Obraz
© (fot. Asus)

DirectCU firmy ASUS składa się z miedzianych przewodów cieplnych bezpośrednio stykających się z procesorem graficznym. Zapewnia nawet o 2. proc. niższą temperaturę pracy, niż konstrukcje referencyjne. Karta jest również wyposażona w technologię Voltage Tweak, ułatwiającą użytkownikom zmianę napięć zasilania, co pozytywnie wpływa na pomyślny overclocking, a tym samym zwiększenie wydajności karty.

Słuchawki ROG Vulcan ANC

Vulcan ANC to pierwsze na świecie słuchawki, w których zastosowano technologię Active Noise Cancellation, dzięki czemu zapewniają 85-procentową aktywną redukcję szumów oraz pasywną redukcję hałasu o 3. dB. Lekkie i ergonomiczne słuchawki wykonano ze specjalnej pianki, która dostosowuje się i zapamiętuje kształt głowy, dzięki czemu gracze mogą bez problemu korzystać z nich podczas bardzo długich sesji gier. W słuchawkach Vulcan zastosowano duże, 40-milimetrowe głośniki, które zapewniają dźwięk o bardzo wysokiej rozdzielczości i silne basy, natomiast dzięki wszechkierunkowemu mikrofonowi z redukcją szumów gracz ma pewność, że gdy mówi, słychać tylko jego głos.

Obraz
© (fot. Asus)

Dwupasmowy router RT-N66U

Bezprzewodowy, dwupasmowy router RT-N66. firmy ASUS zapewnia superszybkie połączenia - do 450 Mbps na każde pasmo. Pracuje na częstotliwościach 2,4 GHz oraz 5 GHz i obsługuje do 300 000 jednoczesnych sesji transferu danych - to 20 razy więcej, niż typowy router.

RT-N66. to doskonały wybór dla graczy. Jego przepustowość eliminuje lagi i zapewnia prawdziwą wielozadaniowość - użytkownicy mogą jednocześnie pobierać pliki i jednocześnie grać bez ryzyka wystąpienia problemów z połączeniem.

Obraz
© (fot. Asus)

RT-N66. wyposażono w sprzętową obsługę NAT, która optymalizuje pracę systemu dzięki zmniejszeniu obciążenia procesora oraz gigabitowe porty Ethernet, obsługujące połączenia 1 Gbps.

Komputer stacjonarny CG8350

Komputer ASUS CG835. wyposażono w procesor Intel Sandy Bridge Core i7-2600 i technologię Turbo Boost 2.0, umożliwiającą natychmiastowe przetaktowanie. Za grafikę odpowiedzialna jest kompatybilna z DirectX 11 karta graficzna ASUS GTX 460 oparta na technologii Fermi firmy NVIDIA.

Obraz
© (fot. Asus)

W płycie głównej komputera CG8350 zastosowano wysokiej jakości, wytrzymałe kondensatory, które zwiększają stabilność, żywotność i niezawodność komputera. Posiada też moduł Energy Processing Unit (EPU), który optymalizuje zużycie energii całego systemu. Standard USB 3.0 umożliwia nawet 10-krotnie szybszy transfer danych, niż stosowany do tej pory USB 2.0.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)