CES 2011: Sony Ericsson Xperia arc - ultracienki smartfon

CES 2011: Sony Ericsson Xperia arc - ultracienki smartfon

CES 2011: Sony Ericsson Xperia arc - ultracienki smartfon
11.01.2011 12:16, aktualizacja: 21.12.2011 14:19

Sony Ericsson przedstawił podczas targów CES 2011 nowy smartfon Xperia arc z oparty na najnowszej wersji platformy Android 2.3. Xperia arc jest pierwszym smartfonem z nowej generacji, które zostaną zaprezentowane w 2011 roku.

Xperia arc to wyjątkowo cienki i lekki smartfon, mający tylko 8,7 mm w najcieńszym miejscu, a jednocześnie posiadający bardzo szeroki ekran –. 4,2 cala - z funkcją multi-touch i pracujący w rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Sercem telefonu jest natomiast procesor Qualcomm taktowany z częstotliwością 1 GHz.

Reality Display zastosowany w nowej Xperii to klasyczny ekran LCD, który jednak jakością obrazu przypomina ekrany typu AMOLED. Obraz jest czysty i ostry, a za jego jakość odpowiada mobilna wersja znanej technologi Sony –. Bravia. Smartfon został wyposażony w aparat fotograficzny (8.1 mpx) z wielokrotnie nagradzanym sensorem Sony Exmor R i obiektywem o jasności f/2.4, który umożliwia rejestrowanie materiałów wideo w jakości HD (720 p), a także w złącze HDMI.

Obraz
© (fot. Sony Ericsson)

Xperia arc zbudowana jest na najnowszej wersji platformy Android. Wreszcie Sony Ericsson użył wersji 2.3 Gigerbread, zamiast zmuszać użytkownika do aktualizacji, które niestety w poprzednich wersjach Xperii były nieco opóźnione. Android umożliwia oczywiście korzystanie z usług Google Mobile i dostęp do niezliczonej ilości aplikacji w Android Market. Smartfon Xperia arc to połączenie możliwości mobilnej rozrywki z obowiązkowymi obecnie funkcjami dla smartfonów, takimi jak - aplikacje, mapy, e-mail i szybkie połączenie internetowe. Telefon wyposażono także w obsługę standardu DLNA, komunikację Wi-Fi i Bluetooth i aGPS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)