CES 2009: 1TB dysk do automatycznego backupu

CES 2009: 1TB dysk do automatycznego backupu

08.01.2009 15:02, aktual.: 08.01.2009 15:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach CES firma Clickfree zaprezentowała urządzenie do automatycznego tworzenia kopii bezpieczeństwa danych o pojemności 1 TB. Dodatkowo urządzenia Clickfree są teraz kompatybilne z komputerami wyposażonymi w system Mac OS X 10.5.

Firma Clickfree jest znana przede wszystkim z zewnętrznych urządzeń, które bez instalacji jakiegokolwiek oprogramowania, automatycznie dokonują kopii bezpieczeństwa danych. Instalacja sprzętu ogranicza się do podpięcia dysku do portu USB. Na targach CES firma zaprezentowała Clickfree 1 Terabyte Backup Drive, czyli kolejne urządzenie do backupu danych, oparte na 3,5-calowym dysku o pojemności 1 TB. Wedle danych firmy, na dysku można zmieścić 220 tysięcy utworów audio, 440 tysięcy zdjęć i ponad 2 miliony dokumentów. Cenę Clickfree 1 Terabyte Backup Drive określono na 229,99 USD.

Oprócz tego firma Clickfree ogłosiła, że wszystkie jej produktu są od tej chwili kompatybilne z komputerami Mac. Wymagania to system Mac OS X w wersji 10.5 bądź wyższej i procesor Intela. Innymi produktami zaprezentowanymi na CES, które mają pojawić się na rynku w bieżącym roku to Clickfree Online Backup ( kopia bezpieczeństwa danych online ) oraz Clickfree Flash Backup ( przenośne pamięci flash automatycznie dokonujące backupu danych ). Więcej na temat nowości Clickfree przedstawionych na CES można znaleźć w informacjach prasowych firmy - http://www.goclickfree.com/releases/clickfree%20ces%20final_us.pdf ( język angielski, format PDF ).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)