Centrum informatyczne IBM otwarte we Wrocławiu

Centrum informatyczne IBM otwarte we Wrocławiu

Centrum informatyczne IBM otwarte we Wrocławiu
Źródło zdjęć: © IBM
10.09.2010 15:20

Nowe Centrum Dostarczania Usług IT otworzyła w piątek we Wrocławiu firma
IBM. Nowy ośrodek dołączy do światowej sieci centrów IBM, dostarczających usługi informatyczne (IT) i będzie wspierał klientów w całej Europy.

Wrocławski ośrodek będzie zapewniał wsparcie dla klientów IBM w obszarze outsourcingu IT, dostarczając usługi monitoringu i administrowania serwerami, pamięciami masowymi i oprogramowaniem. Do zadań centrum będzie także należało zapewnienie bezpieczeństwa infrastruktury IT i wsparcia użytkowników w sytuacjach kryzysowych.

W centrum znajdzie zatrudnienie 2 tys. osób, m.in. absolwenci kierunków technicznych i inżynieryjnych polskich uczelni, jak również doświadczeni pracownicy branży IT, przede wszystkim informatycy, administratorzy systemów informatycznych, administratorzy baz danych i kierownicy projektów.

W zamkniętej dla prasy uroczystości otwarcia ośrodka wzięli udział: marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec oraz prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz - poinformowało w komunikacie biuro prasowe IBM. Cytowany w komunikacie marszałek Sejmu wyraził nadzieję, że nowe centrum będzie ogromną szansą dla "wszystkich młodych, utalentowanych ludzi, zorientowanych na samorealizację".

"Przed kilku laty, kiedy przedsiębiorstwa dopiero zaczynały się informatyzować, konieczne było zatrudnianie informatyków. Współczesne technologie pozwalają, że teraz to wszystko można robić z jednego miejsca w Europie i właśnie tego typu usługi będą zdalnie realizowane ze stolicy Dolnego Śląska" - powiedział PAP w piątek prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Dyrektor generalna IBM Polska Anna Sieńko wyjaśniła, że decydując się na założenie centrum we Wrocławiu wzięto pod uwagę m.in., że są tu wykształceni specjaliści z doświadczeniem zawodowym i znajomością języków obcych oraz sprzyjające warunki do prowadzenia działalności biznesowej.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)