Centra rozwoju mobilnych technologii Samsunga

Centra rozwoju mobilnych technologii Samsunga

28.08.2007 15:59

Samsung zapowiedział rozbudowę Centrów Rozwoju Mobilnych Technologii w Polsce, Indiach i Chinach.

Obecnie działające Centra Rozwoju Mobilnych Technologii w Chinach i Indiach poszerzą zespoły specjalistów, podczas gdy w Warszawie powstanie zupełnie nowa placówka. Centra rozpoczną realizację swoich projektów jesienią tego roku i pracować będą głównie nad rozwojem oprogramowania dla telefonów komórkowych i dostosowywaniu go do potrzeb konkretnych rynków.

Decyzja o utworzeniu Centrum w Polsce była podyktowana wieloma względami, ale głównie wysokimi kwalifikacjami polskich informatyków. W pierwszej fazie warszawskie centrum, najpóźniej do końca przyszłego roku zatrudni ponad stu specjalistów odpowiedzialnych za testowanie i rozwój oprogramowania. Rekrutacja jest już w toku. Do końca roku 2007 Centrum skupi się na rozbudowie części testowej Centrum obejmującej testy UI (User Interface - Interfejs Użytkownika) oraz testy oprogramowania.

Samsung Electronics posiada już jedno centrum badań i rozwoju w Warszawie, które powstało w 2000 roku. Zajmuje się ono tworzeniem oprogramowania do odbiorników cyfrowej telewizji satelitarnej zgodnych ze standardami DVB (Digital Video Broadcasting).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)