Centra rozwoju mobilnych technologii Samsunga

Centra rozwoju mobilnych technologii Samsunga28.08.2007 15:59

Samsung zapowiedział rozbudowę Centrów Rozwoju Mobilnych Technologii w Polsce, Indiach i Chinach.

Obecnie działające Centra Rozwoju Mobilnych Technologii w Chinach i Indiach poszerzą zespoły specjalistów, podczas gdy w Warszawie powstanie zupełnie nowa placówka. Centra rozpoczną realizację swoich projektów jesienią tego roku i pracować będą głównie nad rozwojem oprogramowania dla telefonów komórkowych i dostosowywaniu go do potrzeb konkretnych rynków.

Decyzja o utworzeniu Centrum w Polsce była podyktowana wieloma względami, ale głównie wysokimi kwalifikacjami polskich informatyków. W pierwszej fazie warszawskie centrum, najpóźniej do końca przyszłego roku zatrudni ponad stu specjalistów odpowiedzialnych za testowanie i rozwój oprogramowania. Rekrutacja jest już w toku. Do końca roku 2007 Centrum skupi się na rozbudowie części testowej Centrum obejmującej testy UI (User Interface - Interfejs Użytkownika) oraz testy oprogramowania.

Samsung Electronics posiada już jedno centrum badań i rozwoju w Warszawie, które powstało w 2000 roku. Zajmuje się ono tworzeniem oprogramowania do odbiorników cyfrowej telewizji satelitarnej zgodnych ze standardami DVB (Digital Video Broadcasting).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)