Cechy, jakie powinna mieć idealna pralka

Cechy, jakie powinna mieć idealna pralka08.09.2015 14:58
Cechy, jakie powinna mieć idealna pralka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Pralka automatyczna. To ona uwolniła nasze mamy i babcie od czasochłonnego i pracochłonnego obowiązku. Od kiedy się pojawiła, pranie stało się szybkie i skuteczne. Czy tę pracę domową można byłoby jeszcze ulepszyć? Oto jakie cechy powinna posiadać pralka idealna!

Producenci sprzętu domowego prześcigają się w pomysłach jak usprawnić działanie swoich produktów, tak aby pomagały zaoszczędzić nam czas i pieniądze. Podobnie jest z pralkami. Jeśli są "inteligentne", mają dużo przydatnych funkcji, a do tego zużywają oszczędnie wodę i energię, to wówczas jest to idealna propozycja dla każdej pani domu. W badaniu zrealizowanym na zlecenie marki Hotpoint - producenta nowoczesnych i eleganckich sprzętów gospodarstwa domowego - Polacy opisali swoją pralkę marzeń.

288756961221294227
Źródło zdjęć: © (fot. Hotpoint)

Skuteczność

Najbardziej pożądaną funkcją jaką powinna posiadać pralka marzeń jest usuwanie najtrudniejszych plam. Zabrudzenia z soków, kawy, podkładu –. nie powinny być dla niej misją niemożliwą do zrealizowania. Tę cechę wskazało aż 95% ankietowanych. Według Polaków pralka powinna nie tylko usuwać plamy, nawet te uciążliwe, ale także pozostawiać ubrania pachnące. Stąd aż 91% badanych jako drugą jej właściwość wymieniła usuwanie nieprzyjemnych zapachów, takich jak dym czy zapach smażenia.

Oszczędność czasu

Niewielu z nas przepada za wielogodzinnym praniem. Dlatego pralka marzeń według 91. ankietowanych powinna prać skutecznie w niecałą godzinę. W końcu czas to pieniądz.

Bezpieczeństwo

Pralka musi gwarantować bezpieczeństwo - nie możemy się obawiać, że podczas prania nasze ubrania się zniszczą. Dlatego według 90. Polaków pralka marzeń musi dbać o tkaniny. Powinna zatem posiadać programy do prania odzieży delikatnej, które zastąpią czasochłonne pranie ręczne. Ponadto 89% badanych uważa, że pralka marzeń powinna skutecznie prać w niskiej temperaturze.

Wygoda

Segregacja ubrań przed praniem - raczej nikt z nas nie przepada za tym zajęciem. Segregowanie ubrań zajmuje średnio 3 minuty, mnożąc je przez 22. cykli prania (średnio tyle prania wykonujemy rocznie) daje to 660 minut, czyli 11 godzin. Chyba wolelibyśmy ten czas wykorzystać nieco przyjemniej. Potwierdzają to wyniki badań. 90% ankietowanych chciałoby prać wszystkie ubrania bez względu na kolory razem, bez ryzyka zafarbowania. Ewentualnie urządzenie mogłoby samo sortować ubrania według 50% ankietowanych. Pralka rozwieszająca pranie? Tak, o tym też marzy blisko połowa Polaków (46%).

288756961221621907
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Czy marzenia się spełnią?

Na rynku mamy bardzo duży wybór pralek. Na tę, która sama rozwiesi pranie na pewno jeszcze będziemy musieli trochę poczekać. A co z resztą istotnych cech? Dzisiejsza technologia pozwala na sterowanie pralki za pomocą smartfona lub tabletu. Można nimi w ten sposób zarządzać lub dodawać kolejne programy do prania. Poza tym, możemy znaleźć również takie modele, które są w stanie usunąć wiele trudnych plam, pozostawiając ubrania nieskazitelnie czyste i pachnące. Zabrudzenia z trawy, czekolady, kawy, czerwonych owoców czy atramentu na ulubionej bluzce, nawet na tej z najdelikatniejszej tkaniny, to już przeszłość.

Warto zatem,zwłaszcza kiedy mamy zamiar zmienić pralkę, przeanalizować dokładnie ofertę dostępną na rynku, tak aby nowa pralka była jak najbliższa ideałowi.

Zobacz także pralkę, która działa bez prądu

_ Źródło: HotPoint / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)