Cechy, jakie powinna mieć idealna pralka

Cechy, jakie powinna mieć idealna pralka

Cechy, jakie powinna mieć idealna pralka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.09.2015 14:58

Pralka automatyczna. To ona uwolniła nasze mamy i babcie od czasochłonnego i pracochłonnego obowiązku. Od kiedy się pojawiła, pranie stało się szybkie i skuteczne. Czy tę pracę domową można byłoby jeszcze ulepszyć? Oto jakie cechy powinna posiadać pralka idealna!

Producenci sprzętu domowego prześcigają się w pomysłach jak usprawnić działanie swoich produktów, tak aby pomagały zaoszczędzić nam czas i pieniądze. Podobnie jest z pralkami. Jeśli są "inteligentne", mają dużo przydatnych funkcji, a do tego zużywają oszczędnie wodę i energię, to wówczas jest to idealna propozycja dla każdej pani domu. W badaniu zrealizowanym na zlecenie marki Hotpoint - producenta nowoczesnych i eleganckich sprzętów gospodarstwa domowego - Polacy opisali swoją pralkę marzeń.

Obraz
© (fot. Hotpoint)

Skuteczność

Najbardziej pożądaną funkcją jaką powinna posiadać pralka marzeń jest usuwanie najtrudniejszych plam. Zabrudzenia z soków, kawy, podkładu –. nie powinny być dla niej misją niemożliwą do zrealizowania. Tę cechę wskazało aż 95% ankietowanych. Według Polaków pralka powinna nie tylko usuwać plamy, nawet te uciążliwe, ale także pozostawiać ubrania pachnące. Stąd aż 91% badanych jako drugą jej właściwość wymieniła usuwanie nieprzyjemnych zapachów, takich jak dym czy zapach smażenia.

Oszczędność czasu

Niewielu z nas przepada za wielogodzinnym praniem. Dlatego pralka marzeń według 91. ankietowanych powinna prać skutecznie w niecałą godzinę. W końcu czas to pieniądz.

Bezpieczeństwo

Pralka musi gwarantować bezpieczeństwo - nie możemy się obawiać, że podczas prania nasze ubrania się zniszczą. Dlatego według 90. Polaków pralka marzeń musi dbać o tkaniny. Powinna zatem posiadać programy do prania odzieży delikatnej, które zastąpią czasochłonne pranie ręczne. Ponadto 89% badanych uważa, że pralka marzeń powinna skutecznie prać w niskiej temperaturze.

Wygoda

Segregacja ubrań przed praniem - raczej nikt z nas nie przepada za tym zajęciem. Segregowanie ubrań zajmuje średnio 3 minuty, mnożąc je przez 22. cykli prania (średnio tyle prania wykonujemy rocznie) daje to 660 minut, czyli 11 godzin. Chyba wolelibyśmy ten czas wykorzystać nieco przyjemniej. Potwierdzają to wyniki badań. 90% ankietowanych chciałoby prać wszystkie ubrania bez względu na kolory razem, bez ryzyka zafarbowania. Ewentualnie urządzenie mogłoby samo sortować ubrania według 50% ankietowanych. Pralka rozwieszająca pranie? Tak, o tym też marzy blisko połowa Polaków (46%).

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Czy marzenia się spełnią?

Na rynku mamy bardzo duży wybór pralek. Na tę, która sama rozwiesi pranie na pewno jeszcze będziemy musieli trochę poczekać. A co z resztą istotnych cech? Dzisiejsza technologia pozwala na sterowanie pralki za pomocą smartfona lub tabletu. Można nimi w ten sposób zarządzać lub dodawać kolejne programy do prania. Poza tym, możemy znaleźć również takie modele, które są w stanie usunąć wiele trudnych plam, pozostawiając ubrania nieskazitelnie czyste i pachnące. Zabrudzenia z trawy, czekolady, kawy, czerwonych owoców czy atramentu na ulubionej bluzce, nawet na tej z najdelikatniejszej tkaniny, to już przeszłość.

Warto zatem,zwłaszcza kiedy mamy zamiar zmienić pralkę, przeanalizować dokładnie ofertę dostępną na rynku, tak aby nowa pralka była jak najbliższa ideałowi.

_ Źródło: HotPoint / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)