Cebit: Asus - laptop jak kartka papieru

Cebit: Asus - laptop jak kartka papieru

Cebit: Asus - laptop jak kartka papieru
10.03.2009 13:25, aktualizacja: 31.03.2009 15:22

Na targach CeBIT’09 Asus zaprezentował koncepcyjne modele
laptopa, którego idea nawiązuje do orgiami, sztuki składania papieru.

Na targach CeBIT'09 Asus zaprezentował koncepcyjne modele laptopa, którego idea nawiązuje do orgiami, sztuki składania papieru.

Pierwsza z koncepcji - Pure Fold wzorowana jest właśnie na kartce papieru, którą można dowolnie składać i tworzyć orgiami.

Obraz
© Pure Fold (fot. Asus)

Prototyp wykonano z elastycznego arkusza tworzywa sztucznego. Po umieszczeniu głównych podzespołów cała konstrukcja może być złożona do bardziej zwartej formy.

EnFold zainspirowały możliwości, jakie daje złożony arkusz papieru wykorzystany, jako część laptopa. Papier jest tani, łatwo podlega recyklingowi jest też dekoracyjny, a także zaskakująco trwały. Te cechy nasunęły twórcom pomysł stworzenia notebooka, który będzie używany w miejscach publicznych.

W kawiarniach, restauracjach czy na lotniskach. Obudowy wykonane z papieru mogą być szybko wymieniane, zachowując pierwotny wygląd komputera. Gdy dostaniemy zaplamionego, możemy poprosić kelnera o „posprzątanie” ;-)

Airo to produkt zainspirowany…. składanym rowerem. W czasie otwierania pokrywy unosi się klawiatura by zwiększyć komfort pracy. Jednocześnie odsłaniane SA wyloty powietrza chłodzącego z wnętrza komputera.

Obraz
© Airo (fot. Asus)

Dzięki skuteczniejszemu chłodzeniu zwiększa się trwałość komponentów, wydajności oraz żywotność całej maszyny.

Unfold to Share, to ostatni z pomysłów na nową konstrukcję laptopa. Podobnie jak wcześniejsze rozwiązania nawiązuje do kartki papieru. Tym inżynierowie Asusa przyjrzeli się pracy grupowej, a w zasadzie procesowi rozwiązywania problemów przez dwie osoby.

Obraz
© Unfold to Share (fot. Asus)

Bardzo często by na gorąco przekazać pomysł czy idee używa się kartek papieru. Rysujemy szkic, odwracamy i podajemy innej osobie. Ale po co zużywać papier? Są przecież czułe na dotyk ekrany…

Obraz
© [k-o]
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)