CB8100 - kablem i "sinym zębem"

CB8100 - kablem i "sinym zębem"

CB8100 - kablem i "sinym zębem"
Źródło zdjęć: © WP.PL
08.08.2007 14:54, aktualizacja: 08.08.2007 16:24

Creative Wireless Headphones CB8100 to słuchawki wyposażone w
technologię Bluetooth. Dla tradycjonalistów istnieje możliwość
podłączenia kabla. Słuchawki umożliwiają proste sterowanie z
odtwarzaczami multimedialnymi Creative Zen Vision:W, Zen Vision:M oraz
Zen V Plus. Z innymi odtwarzaczami MP3, CD i DVD współpracują jak
zwykłe słuchawki przewodowe

Creative CB8100 to zamknięte, dynamiczne słuchawki bezprzewodowe hi-fi. Wyposażono je w duże i lekkie tytanowe przetworniki o średnicy 50 mm oraz w magnesy neodymowe. Słuchawki można wykorzystywać w dwóch trybach. W trybie bezprzewodowym mały nadajnik i wbudowany w słuchawki akumulator zapewniają do 10 godzin pracy w zasięgu do 10 metrów. W każdej chwili można także podłączyć słuchawki bezpośrednio do odtwarzacza. Dzięki dołączonemu do zestawu przewodowi audio z miedzi beztlenowej z pozłacanym wtykiem możemy korzystać z nich jak z klasycznych przewodowych słuchawek.

Konstrukcja słuchawek pozwala na ich składanie, co pomaga je przewozić w specjalnym, usztywnionym futerale, wraz z ładowarką, nadajnikiem i przewodem audio.

Obraz
© Zobacz galerię

Przy podłączeniu przewodowym słuchawki sprawują się znakomicie. Mimo pewnego podbicia w zakresie basu dźwięk nie jest przytłaczający. Jest dynamiczny, żywy i przyjemny. Nawet przy dłuższym i głośnym słuchaniu nie męczy. Panorama dźwiękowa budowana jest poprawnie, pozorne źródła dźwięku można swobodnie zlokalizować na scenie. Ogólnie mówiąc, bardzo poprawny dźwięk. Podobnie jest z ergonomią. CB8100 dobrze leżą na głowie, nie uciskają zbytnio uszu. Są to słuchawki o konstrukcji zamkniętej, izolują od otoczenia, lecz utrudniają wymianę ciepła pomiędzy małżowiną uszną, a otoczeniem. W gorące dni trzeba je co jakiś czas zdejmować na parę chwil. Jednak jest to cecha konstrukcji.

Problemy zaczynają się przy połączeniu ze sprzętem za pomocą BlueTooth. Niby wszystko jest OK. Słuchawki w prosty sposób parują się z nadajnikiem. Pozwalają na swobodne poruszanie się, bez plątających się kabli w odległości około paru metrów od nadajnika. Jeśli na drodze sygnału znajdują się ścianki i tym podobne przeszkody zasięg obniża się. Lecz można przyjąć, że w kole o średnicy 4-5 metrów od nadajnika uzyskamy zadawalający odbiór. Niestety, nawet gdy jesteśmy w odległości 1m od nadajnika z dźwiękiem dzieje się coś niepokojącego. Jakbyśmy założyli inne słuchawki. Dźwięk jest żywy, jednak mniej dynamiczny. Gubione są szczególiki i smaczki, które łatwo było wychwycić przy podłączeniu słuchawek za pomocą kabla. Być może winna jest ponowna konwersja dźwięku do postaci cyfrowej lub też wzmacniacze, które zasilają słuchawki podczas pracy w trybie BlueTooth. Co by to nie było, słuchawki brzmią trochę gorzej.

Słabszy dźwięk, przy współpracy z odtwarzaczami Creative z serii ZEN, może być rekompensowany dodatkowymi funkcjami jakie wtedy zyskują słuchawki. Za pomocą przycisków na słuchawkach możemy sterować odtwarzaniem i głośnością, bez dotykania odtwarzacza.

Jeśli naszym celem jest pozbycie się pępowiny łączącej źródło dźwięku ze słuchawkami, a dodatkowo mamy odtwarzacz z serii ZEN słuchawki CB8100 są ciekawą propozycją. Choć przy cenie w okolicach 670zł jest to dość drogi pilot. A jeśli Creative popracuje nad problemem obniżenia jakości brzmienia przy pracy w trybie BlueTooth, w następnej wersji będą to doskonałe słuchawki. Być może wystarczy jakaś zmiana firmware. Obecnie są całkiem przyjemne, pod warunkiem, iż używamy je jako sprzęt przewodowy. Nie taki był jednak zamysł konstruktorów.

praca w trybie bezprzewodowym i przewodowym
przyjemne brzmienie w trybie przewodowym
zdalne sterowanie odtwarzaczem
ergonomia na wysokim poziomie

pogorszenie jakości dźwięku przy transmisji BlueTooth

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)