Casio Fx‑CG20 - kalkulator prawie jak smartfon

Casio Fx-CG20 - kalkulator prawie jak smartfon
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.10.2011 11:31, aktual.: 10.10.2011 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Casio zaprezentował swój najnowszy kalkulator z podświetlanym, kolorowym ekranem - model Fx-CG20. Urządzenie umożliwia m.in. ładowanie do jego pamięci zdjęć, które następnie są wykorzystywane do opisywania wykresów i funkcji.

Kalkulator graficzny Casio Fx-CG20. wyposażony w kolorowy ekran o rozdzielczości 216x384 pikseli, posiada m.in. naturalny zapis działań matematycznych, funkcje kopiowania, wycinania i wklejania zapisów oraz dodawania notatek inżynieryjnych, a także ponad 20 innych narzędzi. Dodatkowo dzięki podłączeniu kalkulatora do komputera PC, możliwym jest załadowanie fotografii, które następnie mogą posłużyć do opisywania sytuacji problemowych ( np. w postaci wykresów).

Interfejs kalkulatora przypomina ten, znany z smartfonów wyposażonych w systemy Android oraz iOs. Charakteryzuje go czytelny, intuicyjny rozkład najważniejszych funkcji i ustawień. Ponad to układ klawiszy również przypomina ten znany z telefonów komórkowych. Jednak w modelu Fx-CG20. został rozszerzony o wielokierunkowy klawisz nawigacyjny.

Casio Fx-CG2. stworzono z myślą o uczniach gimnazjów, szkół średnich oraz studentach kierunków inżynieryjnych.

Kalkulator Casio Fx-CG20 wyceniono na 700 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)