Canon PowerShot G7 X - zaawansowany kompakt

Canon PowerShot G7 X - zaawansowany kompakt
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.09.2014 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon wprowadza do sprzedaży zaawansowany kieszonkowy aparat z serii PowerShot - model PowerShot G7 X. Nowy model został wyposażony w podświetlaną od tyłu matrycę CMOS typu 1,0" o rozdzielczości 20,2 megapiksela, obiektyw f/1.8-2.8 i 4.2x zoom cyfrowy.

  1. mm, jasny (f/1.8-2.8) obiektyw z 9-listkową przesłoną umożliwia uzyskanie estetycznego rozmycia tła przy małej głębi ostrości, dlatego sprawdzi się przy makrofotografii czy przygotowywaniu portretów. W połączeniu z dużą matrycą typu 1.0", aparat dobrze spisuje się w słabym świetle z niskim poziomem szumu, także przy czułości ISO 12800.

Fotografowanie aparatem PowerShot G7 X przypomina korzystanie z lustrzanek cyfrowych. Został on wyposażony w szybki, 31-punktowy autofokus, który obejmuje całą powierzchnię kadru. Fotografowanie ciągłe jest możliwe z szybkością 6,5 klatek na sekundę.

Konfigurowalny pierścień sterujący na obiektywie ułatwia fotografowanie i zapewnia pełną kontrolę na parametrami aparatu. Można przypisać do niego najważniejsze ustawienia, takie jak przesłona i szybkość migawki. Duży, odchylany do góry ekran pomaga wykadrować zdjęcie i uzyskać szybki dostęp do ustawień aparatu; dotykowy autofokus pozwala wskazać punkt ostrości. Kiedy użytkownik potrzebuje pełnej kontroli, funkcje sterowania ręcznego zapewniają dostęp do wszystkich ustawień aparatu. Możliwe jest także zapisywanie plików RAW o różnych proporcjach obrazu.

Tryb Manual Movie - zbiór ustawień, które można zmieniać podczas filmowania - pozwala regulować przesłonę, szybkości migawki i czułości ISO. Aparat umożliwia nagrywanie z jakością Full HD 60p, a dzięki redukcji szumów pozwala nagrywać w słabym świetle. Obraz pozostaje stabilny za sprawą adaptacyjnego, 5-osiowego systemu Intelligent IS.

Opcje łączności aparatu obejmują bezprzewodowe połączenia Wi-Fi i NFC. Użytkownicy mogą udostępniać ulubione zdjęcia w sieciach społecznościowych bezpośrednio z poziomu aparatu i wysyłać wszystkie fotografie do chmury. Obsługa NFC pozwala także połączyć PowerShot G7 X ze smartfonem, aby dodawać do zdjęć informacje o położeniu geograficznym, przekazywać obrazy między urządzeniami i zdalnie sterować aparatem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)