Cameyo - łatwa wirtualizacja programów

Cameyo - łatwa wirtualizacja programów

Cameyo - łatwa wirtualizacja programów
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
02.08.2012 16:22, aktualizacja: 02.08.2012 16:48

Zapewne część z was słyszała o aplikacjach portable. To wersje programów, które mogą być uruchamiane bez konieczności ich instalacji na komputerze. Możemy je zainstalować na dowolnym nośniku, np. pendrive i uruchamiać z poziomu dowolnej maszyny, bez konieczności posiadania praw administratora. To bardzo wygodne, gdyż swoje ulubione programy możemy mieć zawsze pod i uruchamiać je gdziekolwiek jesteśmy - w domu, w pracy, u znajomych itd.

Program Cameyo to darmowe narzędzie, które umożliwia wirtualizację aplikacji z poziomu Windows. Wykorzystuje przy tym rozwiązania znane z najlepszych narzędzi tej dziedziny. Pozwala zmienić programy w pojedyncze, wykonywalne pliki .exe, dzięki czemu do ich uruchomienia nie jest potrzebne przeprowadzanie instalacji. Pozwala to utrzymać system operacyjny w idealnym porządku. Aplikacje możesz przechowywać gdziekolwiek chcesz, lokalnie na dysku twardym, na przenośnych pamięciach USB, płytach CD / DVD, w sieci lokalnej, w usłudze Dropbox itd.

Wykonywalne pliki exe, przygotowane za pomocą Cameyo można uruchamiać w wydzielonym środowisku, dzięki czemu są odizolowane od systemu operacyjnego. Moduł Package Editor pozwala na edycję stworzonych plików. Warto dodać, że producent oprogramowania udostępnił przestrzeń w tzw. "chmurze", w której możemy przechowywać nasze ulubione programy.

Program Cameyo można pobrać z naszego działu z plikami klikając na przycisk poniżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)