Cała seria nowości TomTom

Cała seria nowości TomTom

Cała seria nowości TomTom
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.04.2013 12:46, aktualizacja: 18.04.2013 13:20

Nowy silnik będzie wykorzystywany we wszystkich nowych urządzeniach

Producent nawigacji GPS - TomTom najwyraźniej zdaje sobie sprawę, że rynek przesuwa się w kierunku rozwiązań mobilnych. Firma postanowiła więc odpowiedzieć na nowe wyzwania na kilku frontach. Producent przedstawił nowy silnik nawigacyjny NavKit, opartą na nim linię urządzeń, zegarki z GPS oraz koncept ciekawego rozwiązanie dla dojeżdżających do pracy TomTom Commuter.

TomTom Navkit - serce wszystkich nowych urządzeń

TomTom przedstawił nowy silnik nawigacyjny, NavKit, który będzie wykorzystywany we wszystkich nowych urządzeniach firmy oraz będzie dostępny na bazie licencji dla klientów motoryzacyjnych i korporacyjnych. NavKit posiada API, które umożliwia dostosowanie interfejsu użytkownika, importowanie na dowolny system operacyjny i integrację z usługami nawigacyjnymi. Dzięki temu możliwe jest stworzenie zintegrowanego systemu nawigacyjnego na bazie dowolnego urządzenia.

Architektura NavKit umożliwia konsumentom oraz partnerom przemysłowym wymianę komponentów w sposób modułowy. Nowy silnik pozwala na dynamiczne wybieranie trasy, zarówno z mapami TomTom, jak i z nowym standardem nawigacyjnym map Navigation Data Standard (NDS). Jednocześnie zapewnia lepsze nawigowanie w czasie korków i całkowicie wspiera TomTom Traffic 6.0. włączając w to estymację czasu związanego z wypadkami i ostrzeżenia przed korkami. Proste wyszukiwanie tekstowe pozwala na szybsze i prostsze wyszukiwanie interesujących punktów POI. Nowy silnik graficzny ulepsza natomiast przeglądanie map 2D oraz wprowadza widok 3D.

Przy okazji prezentacji nowych produktów, TomTom zdradził również, że pracuje nad TomTom Commuter - koncepcją uwzględniającą codzienne dojazdy do pracy i do domu, która sprawi, że w przyszłości kierowcy będą zawsze wiedzieć, która droga jest najszybsza. Większość osób dojeżdżających do pracy zna trasy dojazdu do punktów docelowych i dlatego nie ufa nawigacji, która sugeruje wybór innej drogi. Przy czym w związku z dynamicznymi zmianami w natężeniu ruchu drogowego i korkami kierowcy nie wiedzą, która droga jest w danym momencie najszybsza. TomTom dostarczy im te właśnie informacje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)