Budki telefoniczne jako hotspoty Wi-Fi

Budki telefoniczne jako hotspoty Wi‑Fi

Budki telefoniczne jako hotspoty Wi-Fi
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
12.07.2012 15:49

Budki telefoniczne są reliktem epoki telefonów stacjonarnych. Nie potrafię sobie nawet przypomnieć kiedy po raz ostatni z nich korzystałem. Wydaje się, że istnieją już tylko po to, by jacyś frustraci mieli na czym wyładowywać swoją agresję. Na szczęście pojawił się całkiem sensowny pomysł na zagospodarowanie ich – zamiana w publiczne access pointy WiFi.

Pilotażowy program zamiany budek telefonicznych w hotspoty realizowany jest, niestety, w Nowym Yorku. Pierwsze dziesięć budek telefonicznych zostało już wyekwipowanych w anteny. Docelowo 1. tysięcy budek telefonicznych w tym mieście ma zostać zamienionych w darmowe punkty dostępowe WiFi.

Użytkownik musi jedynie znaleźć się w zasięgu, zaakceptować warunki korzystania z darmowego serwisu i może swobodnie i za darmo korzystać z internetu.

Zamiana budek telefonicznych w publiczne hotspoty WiFi jest świetnym pomysłem. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości również polskie miasta postanowią wykorzystać w ten sposób budki telefoniczne, które już dziś prawie nikomu nie są potrzebne, ale przepisy nakazują ich utrzymywanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)