Bransoletka zastąpi Ci wizytę u lekarza

Bransoletka zastąpi Ci wizytę u lekarza

Bransoletka zastąpi Ci wizytę u lekarza
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
18.07.2011 09:53, aktualizacja: 23.09.2011 13:42

Naukowcy i inżynierowie z USA opracowali proste urządzenie określające na podstawie aktywności właściciela jego tryb życia i stan zdrowia. Dane pochodzące z niego są wyświetlane w specjalnym oprogramowaniu na smartfonie - poinformował magazyn Technology Review.

Badacze i inżynierowie pracujący dla amerykańskiej firmy technologicznej Jawbone, produkującej urządzenia w technologii łączności radiowej Bluetooth, skonstruowali proste urządzenie medyczne o kształcie giętkiej bransoletki. Wbudowano w nią czujniki i moduł łączności Bluetooth.

Obraz
© (fot. Jawbone)

Sensory umieszczone w bransoletce mierzą stan aktywności użytkownika na podstawie jego ruchów. Mogą także dokonywać pomiarów w czasie snu.

Dane są przekazywane do aplikacji wbudowanej w smartfon użytkownika, gdzie określany jest na ich podstawie stan zdrowia, dieta i optymalny model aktywności. Aplikacja może także sugerować użytkownikowi zmiany, np. więcej ruchu czy mniej wyczerpujących ćwiczeń fizycznych.

Urządzenie na razie określane roboczą nazwą UP, przechodzi cykl rejestracji w nadzorującej leki i sprzęt medyczny amerykańskiej agencji rządowej FDA. Sprzedaż na amerykańskim rynku ma się rozpocząć w końcu obecnego roku. Jawbone chce także sprzedawać UP na rynku europejskim.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)