Brakuje ci miejsca? Google obniża ceny

Brakuje ci miejsca? Google obniża ceny

Brakuje ci miejsca? Google obniża ceny
Źródło zdjęć: © google
Adam Bednarek
15.05.2018 09:25

Google One ucieszy osoby, którym brakuje miejsca na Dysku Google'a, a przy tym nie lubią dużo płacić. Gigant obniża ceny.

Na razie Google One nie jest dostępne w Polsce, ale Google obiecuje, że usługa wystartuje już wkrótce. "Między innymi rozszerzona pamięć i kontakt z ekspertami, a wszystko to w jednym pakiecie, który można dzielić z członkami grupy rodzinnej" - tak Google zapowiada nowe pakiety. Zmiany? Przede wszystkim niższe ceny.

Pakiety Google One będą się zaczynać od 100 GB za 1,99 USD, 200 GB za 2,99 USD i 2 TB za 9,99 USD miesięcznie. Ceny pakietów większych niż 2 TB pozostają bez zmian. Wszystkie obecne pakiety dodatkowego miejsca na Dysku o rozmiarze 1 TB zostaną powiększone do 2 TB bez dodatkowych kosztów.

Nie znamy jeszcze polskich cen. Ile płaci się obecnie? 100 GB wolnego miejsca na Dysku Google kosztuje 9 zł miesięcznie, a w Google One - po przeliczeniu - niewiele ponad 7 zł. Z kolei 2 TB wyceniono obecnie na 94 zł miesięcznie, podczas gdy korzystający z One zapłacą niecałe 36 zł. Różnica jest więc ogromna. Nawet jeżeli Google zastosuje inny przelicznik, to i tak powinniśmy mówić o sporych oszczędnościach.

Cały czas za darmo do wykorzystania w Dysku Google jest 15 GB wolnego miejsca. To całkiem sporo, ale osoby, które chcą trzymać wszystkie swoje dane w chmurze, potrzebują nieco więcej. I dlatego oferta Google One będzie dla nich naprawdę korzystna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)