Bowers & Wilkins prezentuje nową serię 600

Bowers & Wilkins prezentuje nową serię 600

Bowers & Wilkins prezentuje nową serię 600
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.02.2014 07:31

Nowa seria 600 Bowers & Wilkins znacząco udoskonala dotychczasowe legendarne połączenie wysokiej jakości i zaawansowanych parametrów audio. Wraz z nową serią 600 high-endowy dźwięk staje się teraz jeszcze łatwiej dostępny i znajduje się w zasięgu tak szerokiego grona melomanów, jak nigdy wcześniej.

Zmodernizowana seria 60. doskonale sprawdza się nie tylko w zaawansowanych zestawach hi-fi, od płyt winylowych do plików FLAC, lecz także w systemach kina domowego. Seria obejmuje dwa całkowicie nowe głośniki centralne oraz trzy subwoofery z dopasowanymi wizualnie wykończeniami.

Model 683 jest największą kolumną z nowej serii 60. - to podłogowa konstrukcja, która zapewnia niebywałą moc, dokładność i muzykalność. Kolumna wyposażona jest w nową podwójną kopułkę wysokotnową, średniotonowy przetwornik z zawieszeniem FST i nowe dwuwarstwowe aluminiowe głośniki niskotonowe. Te ostatnie to nowy projekt, który za sprawą drugiej warstwy lekkiego metalu zapewnia aluminiowej membranie niskotonowej dodatkowe wzmocnienie wokół jej brzegów, gwarantując efektywniejsze tłumienie membrany i wyższą częstotliwość podziału.

Nowa kolumna wolnostojąca 684 teraz jest smuklejsza, zapewniając przy tym połączenie mocy, możliwości brzmieniowych i jakości. To zasługa udoskonalonego kewlarowego przetwornika nisko-/średniotonowego i izolowanej podwójnej kopułki wysokotonowej. Mniejsze, 5-calowe przetworniki wyróżniają się udoskonalonymi parametrami dźwiękowymi, co jest efektem zastosowania mniejszych cewek i wzmocnienia antyrezonansowego w przetwornikach.

Model 685 ma swoje miejsce na podstawce lub na półce. Łączy w sobie nową izolowaną podwójną kopułkę wysokotonową, kewlarową membranę i antyrezonansowe wzmocnienie. Nowy model 68. może być rozpoznawany jako przystępna cenowo podstawkowa kolumna głośnikowa.

Za sprawą nowej kolumny 686 małe naprawdę staje się piękne. Przy szerokości 16. mm, 686 jest najbardziej kompaktowym głośnikiem w nowej serii 600. Główny 5-calowy głośnik wykorzystuje 25-mm cewkę, zapewniającą wyższą czułość, a wentylacja Flowport znalazła się teraz na przedniej ściance zamiast z tyłu. Czyni to z 686 idealną konstrukcję do ustawienia w pobliżu ściany. Ta podstawkowa kolumna wyposażona jest w zintegrowany uchwyt, ułatwiający zawieszenie kolumny na ścianie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowa seria 600 jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla hi-fi; dzięki dwóm głośnikom centralnym i trzem subwooferom, idealnie sprawdza się także w systemach kina domowego. Bowers & Wilkins przygotował dwa rekomendowane zestawy, oparte na nowej serii 600: 684 Theatre, złożony z kolumn 684 dla przednich kanałów, głośnika centralnego HTM62, kolumn efektowych 686 i subwoofera ASW610; a także 683 Theatre, w skład którego wchodzą przednie kolumny 683. centralny głośnik HTM61, tylne 686 i subwoofer ASW610XP. Oczywiście użytkownik może dowolnie łączyć kolumny zgodnie z własnymi preferencjami, aby stworzyć system dopasowany do dowolnej wielkości pomieszczenia, potrzeb i budżetu.

Źródło: Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)