Bose SoundDock Portable

Bose SoundDock Portable
Źródło zdjęć: © Bose

19.08.2008 12:53, aktual.: 19.08.2008 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bose SoundDock jest jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o muzyczną stację dokującą dla iPoda. Oferuje on bowiem znacznie więcej wrażeń muzycznych, niż wiele konkurencyjnych rozwiązań. Przyjmy się zatem urządzeniu bliżej.

Bose SoundDock to niewielkie urządzenie, które zostało zamknięte w czarnej obudowie wykończonej na wysoki połysk. Z tyłu urządzenia znajdziemy wejście na zewnętrzne źródło dźwięku (MiniJack 3,5mm) oraz sporą komorę na baterie, na prawym boku umieszczono natomiast sensoryczne przyciski zmiany głośności. Z przodu urządzenia znajduje się obrotowa podstawka do zamocowania iPoda. Nie znajdziemy żadnych innych złącz, jak choćby chinch, czy złącze pozwalające podłączyć cały zestaw razem z iPodem do komputera. Całość ma 30,7 cm szerokości, 17,5 cm wysokości i tylko 10,3 cm grubości przy schowanej stacji dokującej (14,9 cm przy wysuniętej stacji dokującej). Wszystko wygląda zgrabnie i stylowo.

W komplecie znajduje się także pilot zdalnego sterowania. Jest on niewielki i nie oferuje zbyt wielu funkcji, jednak umożliwia chociażby obsługę playlist, które mamy w iPodzie.

Zastosowanie zasilania bateryjnego czyni z Bose prawdziwy sprzęt przenośny, który możemy zabrać wszędzie ze sobą. Co ważne, korzystając z zasilania bateryjnego, urządzenie ładuje w tym czasie iPoda.

Obraz
© (fot. Bose)

Jakość dźwięku.

Tutaj słowo BOSE nabiera swojego pełnego wyrazu. Dźwięk jest po prostu rewelacyjny. Głośny, mocny i wyraźny. Momentami ciężko uwierzyć, że tak niewielkie urządzenie może wygenerować z siebie tak dużą moc w sumie z niewielkich głośników. Do ich budowy użyto magnesów neodymowych. Dźwięk jest pełen szczegółów, wyważony, bez wyraźnej dominacji basów, czy też sopranów. Sam bas natomiast jest trochę ugrzeczniony i dość miękki. Słuchanie muzyki na Bose SoundDock Portale było dużą przyjemnością, szczególnie że urządzenie bardzo poprawnie rozdzielało od siebie lewy i prawy kanał. Po prostu legendarna jakość dźwięku BOSE trafiła także do urządzenia przenośnego.

Urządzenie nie jest najtańszym na rynku, jak i też konkurenci oferują więcej funkcji. Ciężko jednak jest znaleźć stację dokującą do iPoda, która może się pochwalić równie rewelacyjną jakością dźwięku i jego mocą. Dodatkowym atutem jest także przenośność urządzenia. Jeśli zależy ci na dźwięku, a nie na kolorowych lampkach to nie będziesz żałował wyboru BOSE.

Cena w internetowym sklepie BOSE: 1499zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także