Blueconnect Compressor w sieci Era

Blueconnect Compressor w sieci Era
Źródło zdjęć: © Era

01.09.2010 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PTC uruchomiła dla wszystkich abonentów blueconnect w komputerze Blueconnect Compressor - specjalną, darmową usługę pozwalającą na przyspieszenie wyświetlania stron internetowych oraz zmniejszenie liczby potrzebnych do tego danych.

Usługa pozwala na optymalizację stron internetowych oraz zmianę jakości wyświetlanych plików graficznych i wideo. Dzięki temu klient będzie potrzebował mniej danych do wyświetlenia takiej samej strony internetowej lub obejrzenia filmu. W standardowych ustawieniach abonent będzie potrzebował o około 30. danych mniej do wyświetlenia tej samej strony. Blueconnect Compressor zostanie uruchomiony po stronie sieciowej, czyli nie wymaga od klienta instalowania jakiegokolwiek oprogramowania.

Każdy abonent taryf blueconnect ma możliwość samodzielnego określenia poziomu optymalizacji stron lub całkowitej rezygnacji z niej. W zależności od wprowadzonych ustawień użytkownicy mogą zaoszczędzić nawet do 70. danych wyświetlając te same treści, co w chwili obecnej. Dzięki temu szybkość wyświetlania pojedynczych stron może wzrosnąć nawet kilkunastokrotnie, w zależności od technologii transmisji danych w zasięgu, której się znajdujemy.

Klient ma do wyboru 6 typów optymalizacji ustawianych oddzielnie dla stron internetowych, plików GIF i JPEG. Dodatkowo może zdecydować czy chce kompresować pliki wideo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)