Bluboo Maya: zaskakujący tani smartfon w Polsce

Strona głównaBluboo Maya: zaskakujący tani smartfon w Polsce
27.07.2016 09:49
Bluboo Maya: zaskakujący tani smartfon w Polsce
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

Do Polski trafił smartfon Bluboo Maya, który na tle konkurencji wyróżnia się szeregiem opcji, usprawniających utrwalanie ważnych momentów. Nowość ma zadowolić przede wszystkim zwolenników mobilnej fotografii.

Największe wrażenie wywierają niewątpliwie aparaty fotograficzne tego niepozornego urządzenia. Zdjęcia wykonywane zarówno przednią jak i tyną kamerą nie dość, że potrafią rozpoznać płeć fotografowanej osoby, to jeszcze określają jej wiek. Na podstawie tych danych algorytm dobiera również filtr makijażu - wszystko po to, by fotografowana osoba wyglądała jak najlepiej.

Jeżeli propozycja nie spotka się z aprobatą fotografowanej osoby, oprogramowanie pozwoli na edycję - aż do uzyskania pożądanego efektu. Fotograf amator ma do dyspozycji wiele zaawansowanych filtrów, które mają możliwość rozjaśniania skóry, usuwania niepożądanych elementów czy malowania ust szminką. Twórcy smartfona nie zapomnieli również o dodatkach - postać na zdjęciu łatwo może wzbogacić się o okulary, nową fryzurę, kolczyki, opaskę czy nawet brodę.

288766778912618643
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Fotograficzne możliwości Bluboo Maya rozszerzają opcje V-Gesture i Smile Mode. Pierwsza z nich wykona zdjęcie, kiedy tylko czujniki wychwycą postać, która podniosła dłoń w geście kojarzonym w Polsce ze zwycięstwem (symbol V palcem wskazującym i środkowym). Druga zrobi to samo, wykrywając uśmiech na twarzy osób obecnych przed obiektywem. O wszystkich fotograficznych krokach i czynnościach poinformuje przewodnik głosowy.

Dużo łatwiej przyjdzie też zrobienie typowego selfie. Opcja Self-Timer Mode przełoży się na to, że raz na zawsze zapomnimy o poruszonych i nieostrych ujęciach. Zaprogramowany wcześniej czas pozwoli swobodnie się ustawić, eliminując przy okazji konieczność fizycznego naciskania spustu smartfonowej migawki.

Różne warunki atmosferyczne, w których wykonywane będą zdjęcia, nie powinny też znacząco zaszkodzić smartfonowi. Stopień ochrony Bluboo Maya to IP63, co równa się wysokiej odporności na działanie wody i kurzu.

288766778912946323
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Dane techniczne Bluboo Maya:

- 5,5-calowy, pokryty szkłem 2.5D Gorilla Glass - trzeciej generacji wyświetlacz JDI o rozdzielczości HD (720×1280);
- czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580A 1,3 GHz;
- 2 GB RAM;
- 16 GB pamięci wewnętrznej;
- obsługa kart microSD;
- aparat główny 13 Mpix;
- przedni aparat 8 Mpix;
- łączność Bluetooth v. 4.0;
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n;
- GPS;
- bateria o pojemności 3 000 mAh;
- system operacyjny Android 6.0 Marshmallow;
- wymiary: 153x77x8,3 mm;
- waga: 18. g.

Sugerowana cena detaliczna Bluboo Maya wynosi 449 zł.

Źródło: Chip.pl

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)