Blu‑ray szybko nie potanieje

Blu-ray szybko nie potanieje
Źródło zdjęć: © Blue-Ray.com

17.09.2008 18:30, aktual.: 18.09.2008 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na konferencji DisplaySearch/NPD HDTV, która odbyła się w Los Angeles, Andy Parsons, przewodniczący Blu-ray Disc Association stwierdził, że w obecnej chwili nie ma szans na obniżkę cen sprzętu oraz nośników obsługujących ten standard. Według niego, Blu-ray wciąż jest zbyt mało popularny.

Mimo rosnącego zainteresowania standardem Blu-ray, ceny odtwarzaczy i nośników nie maleją. Jedyne co może do tego doprowadzić, to dużo większa niż obecnie popularność samego formatu.

Wciąż dominującym formatem jest DVD, a Blu-ray nadal jest traktowany jako format ekskluzywny, a zatem drogi. Co więcej, same odtwarzacze Blu-ray są znacznie droższe ( 230-600 dolarów ) od DVD ( poniżej 100 dolarów ). Tak samo przedstawia się sytuacja z cenami oferowanych filmów ( odpowiednio od 25 dolarów i poniżej 20 dolarów ). Jednak, jak zauważa Parsons, taka sama sytuacja na rynku miała miejsce wraz z pojawieniem się formatu DVD, kiedy poziom cen oferowanych filmów zaczynał się od 49 dolarów za sztukę.

Może więc dojść do sytuacji, w której format DVD, teoretycznie skazany na wymarcie i zastąpienie przez Blu-ray, stanie się jego najpoważniejszym konkurentem.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)