Blu-ray na prowadzeniu

Blu-ray na prowadzeniu

16.08.2007 15:00

W pierwszej połowie 2007 r. w USA sprzedano dwukrotnie więcej filmów na płytach Blu-ray niż na nośnikach HD DVD - wynika z danych, przedstawionych właśnie przez Home Media Research. Firma poinformowała także, że od chwili wprowadzenia na rynek filmów HD ( czyli od wiosny 2006 r. ) na "nośnikach następnej generacji" w USA sprzedano ich łącznie 3,7 mln.

Ze statystyk Home Media Research dowiadujemy się, że w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku amerykanie kupili łącznie 1,6 mln filmów na płytach Blu-ray i 795 tys. na nośnikach HD DVD.

Dane te potwierdzają m.in. przedstawiciele koncernu Warner Home Media, którzy niedawno informowali, że udało im się sprzedać już blisko 190 tys. nośników HD z filmem "300" - teraz ujawniono, że 190 tys. z nich stanowiły płyty BD, zaś 97 tys. - HD DVD.

Przedstawiciele Home Media Research podali również, iż od momentu wprowadzenia na amerykański rynek filmów na płytach BD i HD DVD sprzedano ich łącznie 3,7 mln - 2,2 mln stanowiły nośniki Blu-ray, zaś 1,5 mln - płyty HD DVD.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)