Blisko 32 miliony użytkowników przeglądarki Opera Mini

Blisko 32 miliony użytkowników przeglądarki Opera Mini
Źródło zdjęć: © Opera

24.09.2009 21:00, aktual.: 25.09.2009 11:24

Firma Opera Software opublikowała nowy raport, z którego wynika, że z mobilnej przeglądarki Opera Mini korzysta już blisko 32 miliony użytkowników.

Opera Mini to najpopularniejsza przeglądarka na telefony komórkowe. W poprzednim tygodniu ukazała się pierwsza wersja beta wydania Opera Mini 5. Wśród najważniejszych zmian przez nią oferowanych należy wymienić odmieniony interfejs, przeglądanie witryn w kartach, optymalizację działania na komórkach z dotykowym ekranem, implementację menadżera haseł, a także wprowadzenie mechanizmu umożliwiającego szybkie przejście na ulubioną stronę internetową.
Z najnowszego raportu opublikowanego przez Opera Software wynika, że w sierpniu z przeglądarki korzystało już ponad 31,9 miliona użytkowników (9,9-procentowy wzrost w porównaniu z lipcem, 147-procentowy wzrost w porównaniu z sierpniem 200. roku).

Obraz
© Opera Mini (fot. Opera)

Pozostałe (wybrane) informacje:

- w sierpniu użytkownicy Opery Mini wygenerowali blisko 209 milionów MB danych (11,7-procentowy wzrost w porównaniu z lipcem, 222-procentowy wzrost w porównaniu z sierpniem 2008 roku),
- 10 krajów z największą liczbą użytkowników (w kolejności): Rosja, Indonezja, Indie, Chiny, Ukraina, Południowa Afryka, Stany Zjednoczone, Nigeria, Wieka Brytania i Polska,
- 1. europejskich krajów z największą liczbą użytkowników (w kolejności, bez uwzględnieniu globalnej dziesiątki): Niemcy, Francja, Czechy, Włochy, Hiszpania, Turcja, Holandia, Słowacja, Litwa i Rumunia.
Pełna treść raportu: Opera

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)