BlackBerry Tag - dotknij się telefonami

BlackBerry Tag - dotknij się telefonami

BlackBerry Tag - dotknij się telefonami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.10.2011 09:40

Podczas swojej prezentacji na konferencji GITEX w Dubaju, Jim Balsillie z BlackBerry zaprezentował nową funkcjonalność dla użytkowników smartfonów , umożliwiającą im łączenie się ze sobą i wzajemne udostępnianie materiałów multimedialnych.

BlackBerry Tag, który będzie elementem nadchodzącej aktualizacji systemu operacyjnego BlackBerry 7. która pozwoli użytkownikom na wymianę danych kontaktowych, dokumentów, adresów WWW, zdjęć i innych treści multimedialnych poprzez proste zetknięcie smartfonów BlackBerry ze sobą. BlackBerry Tag umożliwi również znajomym dodawanie siebie nawzajem do kontaktów w BlackBerry Messenger.

BlackBerry Tag wykorzystuje technologię Near Field Communications (NFC), która jest wbudowana w niedawno zaprezentowanych smartfonach BlackBerry Bold 9900/993. oraz BlackBerry Curve 9350/9360/9370. Są to tym samym pierwsze smartfony BlackBerry, które będą obsługiwać BlackBerry Tag.

RIM zapowiedział również plany udostępnienia BlackBerry Tag za pośrednictwem protokołów API na platformie BlackBerry, umożliwiając twórcom oprogramowania wykorzystanie nowej funkcjonalności w ich własnych aplikacjach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)