BlackBerry PlayBook - strzeż się iPadzie

BlackBerry PlayBook - strzeż się iPadzie

BlackBerry PlayBook - strzeż się iPadzie
Źródło zdjęć: © BlackBerry
18.11.2010 00:31, aktualizacja: 18.11.2010 09:30

Co prawda tablet BlackBerry PlayBook pojawi się na rynku dopiero w pierwszych miesiącach 2011 roku, jednak już teraz RIM prezentuje pierwsze porównanie z jego największym rywalem. Efekt? Czyżby nadchodził nowy król tabletów?

PlayBook to pierwszy tablet, który wyjdzie spod skrzydeł RIM, producenta urządzeń BlackBerry. I wiele wskazuje na to, że dotychczasowy lider rynku, iPad, może już czuć się zagrożony. Po raz pierwszy od chwili premiery.

Obraz
© (fot. BlackBerry)

W udostępnionym materiale wideo widać porównanie przeglądarek systemowych, zainstalowanych w obydwu urządzeniach. Ta pracująca w PlayBooku radzi sobie z prędkością renderowaniem stron bez porównania lepiej niż jej rywalka - Safari - z Cupertino.

Również pod względem obsługi stron bogatych w treści multimedialne, _ jeżynka _ radzi sobie bez porównania lepiej. Obsługa materiałów Flash nie stanowi dla niej najmniejszego problemu.

Widać to wyraźnie po uruchomieniu webowej animacji napisanej w środowisku Flash - jej obraz jest idealnie płynny, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o tym wyświetlanym na większym rywalu.

Warto przypomnieć, że BlackBerry PlayBook będzie pracować pod zupełnie nowym dla firmy systemem operacyjnym QNX. I wiele wskazuje na to, że porzucenie własnego systemu BlackBerry OS w tabletach okazało się strzałem w dziesiątkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)