BlackBerry planuje masowe zwolnienia

BlackBerry planuje masowe zwolnienia
Źródło zdjęć: © البصراوي / flickr.com / CC

20.09.2013 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

BlackBerry ciągle walczy o przetrwanie. Choć szefostwo kanadyjskiej firmy kipiało w ostatnim czasie pozornie szczerym optymizmem, to amerykański dziennik Wall Street Journal poinformował, że rozważa ono wdrożenie kolejnej fali masowych zwolnień, obejmujących nawet 40 proc. obecnie zatrudnionych pracowników BB.

Zgodnie z informacjami dziennika –. powołującego się na anonimowe, ponoć wiarygodne źródło wewnątrz firmy – kierownictwo BlackBerry chce jeszcze w tym roku zmniejszyć liczbę swych podwładnych o niemal połowę. Według doniesień serwisu, cięcia obejmą ogół departamentów firmy i będą wdrażane we względnie równomiernych falach aż do końca bieżącego roku. Tym samym, staną się niejako drugą odsłoną masowych reform i zwolnień w BlackBerry, które jakiś czas temu zredukowało liczbę pracowników z 17 do około 12,7 tysięcy etatów.

Z pozostałych informacji wynika, że kilku członków zarządu byłego RIM-u naciska na możliwie najszybszą sprzedaż firmy, które może trafić w obce ręce już w listopadzie tego roku. Póki co BlackBerry odmawia udzielenia jakichkolwiek oficjalnych komentarzy w tej sprawie.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)