BitTorrent Bundle - nowy sposób dystrybucji plików

BitTorrent Bundle - nowy sposób dystrybucji plików

08.05.2013 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Słowa „BitTorrent” i „kupno” raczej nie są zbyt blisko siebie w świadomości przeciętnego użytkownika internetu. Ale to nie znaczy, że BitTorrent nie stara się tego zmienić – firma ujawniła dziś BitTorrent Bundle, czyli nowy sposób na dystrybucję plików.

BitTorrent Bundle jest torrentem, ale jest też jednocześnie „ulotką, sklepem i największą estradą na świecie”. Co to właściwie oznacza? Po ściągnięciu BitTorrent Bundle użytkownik ma do swojej dyspozycji darmową treść –. czy będzie to muzyka, film czy gra komputerowa zależy już od autora, który zdecydował się udostępnić swoje dzieło za pomocą tego kanału dystrybucji. Natomiast wewnątrz pliku znajduje się „sklep” należący do właściciela utworów, dzięki któremu użytkownik może odblokować pewne dodatkowe treści, ukryte w ramach BitTorrent Bundle.

Jak na razie do pobrania są pierwsze testowe pliki BitTorrent Bundle, które odblokować można przez podanie autorowi swojego adresu email. W zamian za to użytkownik otrzyma dostęp do dodatkowych treści i znajdzie się prawdopodobnie na liście mailingowej autora. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości wprowadzić drobną odpłatność za dodatkową treść.

Takie rozwiązanie, według BitTorrenta sprawi, że nagradzani będą autorzy, którzy stoją za najlepszymi treściami. W końcu im więcej osób się nimi podzieli, tym większa szansa, że więcej ludzi będzie chciało odblokować dodatkową treść. Trzeba przyznać, że jest to dość interesujący pomysł, który ma szanse się przyjąć.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)