Bild 7 - pierwszy telewizor OLED od Loewe

Bild 7 - pierwszy telewizor OLED od Loewe

Bild 7 - pierwszy telewizor OLED od Loewe
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.07.2016 23:19

Kultowy niemiecki producent telewizorów - marka Loewe - wprowadza na rynek telewizor OLED o nazwie Bild 7. To pierwszy telewizor z matrycą organiczną w ofercie firmy.

Jasne, samopodświetlające się piksele w ekranie OLED oferują nieporównywalny z innymi technologiami kontrast, szerszą gamę barw, lepszą gradację kolorów i bezprecedensowy poziom czerni w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD. Nowy model łączy zalety tej technologii i legendarne oprogramowanie do przetwarzania obrazu Loewe, które nazwano VantaVision.

Termin ten wywodzi się od najciemniejszej substancji stworzonej przez człowieka - VantaBlack. Zbudowana jest ona z rurek nanowęglowych, pochłaniających ponad 9. proc. światła. Ten poziom czerni służy do kalibracji teleskopów i maskowania satelitów.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Po włączeniu telewizora Bild 7. ekran automatycznie podnosi się do góry (dzięki wbudowanym silnikom) odsłaniając cienki i jednocześnie mocny soundbar. Moc 120 W generowana jest z sześciu głośników i czterech pasywnych membran basowych. Całość ma, według deklaracji producenta, stworzyć dynamiczny, precyzyjny i wypełniający pomieszczenie dźwięk. Po wyłączeniu urządzenia ekran bezgłośnie opuszcza się i dyskretnie ukrywa soundbar. Widoczny zostaje tylko wyświetlacz telewizora.

Ekran o grubości mniejszej niż 7 mm jest cieńszy niż w większości smartfonów. Pokrywa z tkaniny ukrywa łącza i przewody z tyłu telewizora, co sprawia, że Bild 7 można postawić także z dala od ściany.

Nowy Loewe bild 7 będzie można kupić od września i będzie dostępny w rozmiarach 5. i 65 cali w cenie odpowiednio 24 990 zł i 34 990 zł. W zestawie znajduje się uchwyt ścienny. Dodatkowo dostępne są zaprojektowane dla tego telewizora podstawy, w tym zmotoryzowane podstawy podłogowe i meblowe oraz ruchomy uchwyt ścienny.

jb

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)