Big Ass Fans - na duże potrzeby

Big Ass Fans - na duże potrzeby09.08.2013 15:16
Big Ass Fans - na duże potrzeby
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Jeśli zwykłe wiatraki sufitowe nie są w stanie zapewnić ci wystarczającej ochłody, to powinieneś zwrócić uwagę na urządzenia amerykańskiego producenta o wiele mówiącej nazwie Big Ass Fans. Wyszedł on z prostego założenia, że duże może więcej.

Oferowane przez twórców wiatraki sufitowe charakteryzują się ogromnymi rozmiarami - rozpiętość łopatek dochodzi w nich do nawet 7 metrów! Takie rozmiary sprawiają, że wirniki, pomimo mocnego silnika, obracają się zdecydowanie wolniej niż standardowe modele, ale dzięki większej rozpiętości łopatek zapewniają znacznie lepsze wymieszanie powietrza w pomieszczeniu. Wolniejsze obroty oznaczają także mniej hałaśliwą pracę urządzenia.

Producent oferuje całą gamę wiatraków do zastosowań przemysłowych, jednak część jego oferty stanowią modele przeznaczone do użytku domowego. Przedstawiony na zdjęciu model Haiku posiada łopatki wykonane z drzewa bambusowego, a zamontowane na środku lampki LED pozwalają oświetlić wnętrze mieszkania. Model ten otrzymał kilka nagród za design –. w tym prestiżową red dot award.

Ceny urządzeń zależą od rozmiarów, użytych materiałów i dodatkowych akcesoriów. Za standardowy model Haiku zapłacić musimy 1300 dolarów, czyli około 4000 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)