Bezprzewodowy system alarmowy do domu

Bezprzewodowy system alarmowy do domu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.08.2014 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wakacje, to okazja, która wabi złodzieja. Opustoszałe domostwa kuszą łatwym łupem, a sąsiedzka czujność zdaje się być całkowicie uśpiona. Jak zabezpieczyć swój majątek przed kradzieżą, by naprawdę spokojnie wypoczywać? Najlepiej zamontować system alarmowy, jednak dla wielu osób przeszkodą jest kucie ścian i montaż instalacji. Można jednak zainstalować system bezprzewodowy.

Evolveo Alarmex to prosty w obsłudze, bezprzewodowy system alarmowy. Łatwa instalacja pozwala na samodzielne rozplanowanie pracy urządzenia, a bezprzewodowa technologia uchroni ściany od wiercenia i prowadzenia kabli. Sterowanie alarmem odbywa się za pomocą pilota lub smartfona z wgraną aplikacją. Telefonem można zdalnie zakodować alarm , jeśli właścicielowi zdarzy się zapomnieć go włączyć przy wyjściu z domu.

Centrala systemu informuje SMS-owo 5 zapamiętanych numerów, o zaistnieniu zdarzenia i uruchomieniu alarmu. Możliwe jest także wykonanie połączenia przychodzącego na numer centralki. Połączenie jest automatycznie odbierane, a osoba dzwoniąca słyszy co dzieje się w monitorowanym pomieszczeniu, dzięki mikrofonowi umieszczonemu w bazie centralnej.

Alarmex jest wyposażony w funkcję ochrony przed sabotażem "Tamper", która uruchomi alarm przy próbie uszkodzenia centralki, czujnika ruchu lub czujnika otwarcia. System może informować poprzez SMS o obniżeniu się siły sygnału GSM lub uruchomić alarm przy całkowitym braku sygnału GSM. Użyteczną funkcją jest możliwość wysyłania przez system wiadomości SMS w sytuacji, gdy ktoś zakoduje lub rozkoduje alarm GSM, na przykład kiedy dziecko wróci wcześniej do domu.

Jednostka główna jest zasilana akumulatorem, ładowanym zasilaczem sieciowym. Wbudowany akumulator zabezpieczy ciągłość pracy przez ok 1. godzin przy awarii sieci energetycznej. W przypadku wyłączenia zasilania, jednostka poinformuje właściciela o tym fakcie poprzez wysłanie wiadomości SMS. W ten sam sposób poinformuje o ponownym uruchomieniu zasilania.

Cena: zestaw składający się z centralki, jednego czujnika ruchu PIR, jednego czujnika otwarcia i czterech pilotów zdalnego sterowania to koszt 64. zł. Dodatkowe wyposażenie jak np. czujknik otwarcia okien: 38 zł; czujnik ruchu 60-104 zł; bezprzewodowa syrena zewnętrzna 224 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)