Bezprzewodowa transmisja obrazu HD z PC do TV

Bezprzewodowa transmisja obrazu HD z PC do TV

Bezprzewodowa transmisja obrazu HD z PC do TV
Źródło zdjęć: © warpia.com
03.01.2010 13:37, aktualizacja: 04.01.2010 00:52

Firma Warpia wprowadziła na rynek nowe urządzenie umożliwiające podłączenie komputera do telewizora lub projektora z wykorzystaniem bezprzewodowej technologii. Producent zapewnia, że świetnie...

Większość nowoczesnych telewizorów i projektorów wyposażonych jest w złącza VGA oraz HDMI. Umożliwiają one łatwe i szybkie podłączenie np. komputerów. Niestety przeważnie potrzebujemy do tego długich kabli. Firma Warpia wprowadziła na rynek nowe urządzenie umożliwiające podłączenie komputera do telewizora lub projektora z wykorzystaniem bezprzewodowej technologii – Wireless USB Audio & Video Display Adapter Set.

Urządzenie oparte jest na pojedynczym chipie Wisair WSR601. wykorzystuje technologię Wisair UltraSpeed i obsługuje rozdzielczości SXGA+ (1400 x 1050 pikseli) oraz HD Video do 720p. Umożliwia przesyłanie sygnału audio i wideo z komputera do telewizora lub projektora. Producent zapewnia, że świetnie sprawdza się podczas wyświetlania na dużym ekranie filmów, obrazów, prezentacji, zawartości stron internetowych itp. Nowość składa się ze stacji bazowej wyposażonej w złącza VGA, HDMI i jack 3,5 mm oraz adaptera USB 2.0. Zasięg działania wynosi około 10 m. Bezprzewodową transmisję można zabezpieczyć szyfrowaniem 128 bit AES.

Cena urządzenia Warpia Wireless USB Audio & Video Display Adapter Set wynosi niespełna 180 dolarów. W ofercie producenta znajduje się również tańszy zestaw umożliwiający transmisję samego obrazu wideo – jego cena to 119 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)