Bezprzewodowa transmisja danych 30 Gb/s?

Bezprzewodowa transmisja danych 30 Gb/s?27.03.2012 12:50
Bezprzewodowa transmisja danych 30 Gb/s?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

Trzeba przyznać, że przepływność LTE jest imponująca. Oczywiście, jeśli ma się to szczęście i uda się złapać sygnał. Nie zmienia to faktu, że pracuje się nad jeszcze bardziej zaawansowanymi technologiami przesyłu danych. Huawei twierdzi na przykład, że opracowało technologię, która znacząco wyprzedza LTE.

288756342813046931
Źródło zdjęć: © (fot. Gizmodo.pl)
  1. Gb/s. Na taką przepływność ma pozwalać technologia Huawei. To ponad 20 razy szybciej niż dostępne dziś LTE. Chiński koncern twierdzi, że było to możliwe dzięki zastosowaniu nowych rodzajów anten, lepszego oprogramowania i nowych algorytmów. Brzmi pięknie ale może okazać się niemożliwe do komercyjnego zastosowania.

Specyfikacja LTE zakłada użycia kanału o szerokości 2. MHz co pozwala osiągnąć maksymalnie 300 Mb/s downloadu. Żeby zwiększyć przepływność, Huawei musiałoby wykorzystywać dużo szersze kanały (LTE-Advanced ma 100 MHz), a to z kolei sprawiałoby ogromne problemy jeśli chodzi o praktyczne zastosowanie tej technologii. Możliwe, że właśnie dlatego Huawei nie kwapi się z podawaniem informacji kiedy planują udostępnić tę technologię. Ale 30 Gb/s i tak robi wrażenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)