Bezprzewodowa transmisja danych 30 Gb/s?

Bezprzewodowa transmisja danych 30 Gb/s?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

27.03.2012 12:50, aktual.: 27.03.2012 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzeba przyznać, że przepływność LTE jest imponująca. Oczywiście, jeśli ma się to szczęście i uda się złapać sygnał. Nie zmienia to faktu, że pracuje się nad jeszcze bardziej zaawansowanymi technologiami przesyłu danych. Huawei twierdzi na przykład, że opracowało technologię, która znacząco wyprzedza LTE.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)
  1. Gb/s. Na taką przepływność ma pozwalać technologia Huawei. To ponad 20 razy szybciej niż dostępne dziś LTE. Chiński koncern twierdzi, że było to możliwe dzięki zastosowaniu nowych rodzajów anten, lepszego oprogramowania i nowych algorytmów. Brzmi pięknie ale może okazać się niemożliwe do komercyjnego zastosowania.

Specyfikacja LTE zakłada użycia kanału o szerokości 2. MHz co pozwala osiągnąć maksymalnie 300 Mb/s downloadu. Żeby zwiększyć przepływność, Huawei musiałoby wykorzystywać dużo szersze kanały (LTE-Advanced ma 100 MHz), a to z kolei sprawiałoby ogromne problemy jeśli chodzi o praktyczne zastosowanie tej technologii. Możliwe, że właśnie dlatego Huawei nie kwapi się z podawaniem informacji kiedy planują udostępnić tę technologię. Ale 30 Gb/s i tak robi wrażenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)