Bezpłatna aktualizacja oprogramowania telefonów Sony Ericsson

Bezpłatna aktualizacja oprogramowania telefonów Sony Ericsson

23.09.2009 13:42

Sony Ericsson oferuje aplikację Update Service, która w szybki i wygodny sposób pomoże zaktualizować oprogramowanie znajdujące się w telefonie komórkowym oraz zapewni optymalną wydajność telefonu

Posiadacze telefonów marki Sony Ericsson mogą w prosty i wygodny sposób zaktualizować oprogramowanie swoich komórek. Producent oferuje aplikację Update Service, która po zainstalowaniu w komputerze PC sama wykona za nas wszystkie czynności.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Update Service jest aplikacją online i korzystanie z niej wymaga dostępu do Internetu. Aplikacja działa ze wszystkimi obsługiwanymi urządzeniami. Wystarczy ją zainstalować tylko raz i nie ma potrzeby jej dalszego aktualizowania, gdyż po każdym uruchomieniu aplikacji Update Service na komputerze uzyskuje ona dostęp do Internetu oraz sprawdza i instaluje dostępne aktualizacje.

Dostęp do aplikacji jest przez stronę www.sonyericsson.com/updateservice - wystarczy wejść na stronę, kliknąć ikonę i pobrać aplikację na komputer PC. Potem połączyć telefon komórkowy z komputerem za pomocą kabla USB i postępować zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie.

Dodatkowo aktualizację oprogramowania można wykonać bezpośrednio z telefonu, używając do tego sieci telefonii komórkowej. Użytkownik w tym wypadku sam inicjuje pobieranie aktualizacji oprogramowania wybierając z menu telefonu folder ustawienia, a następnie z zakładki >ogólne >usługę aktualizacji i >wyszukaj aktualizację. Telefon łączy się z Internetem poprzez sieć komórkową i pobiera najnowsze aktualizacje. Sam proces aktualizacji trwa od 1. do 20 minut. Gdy proces się zakończy, na ekranie telefonu pojawi się komunikat >Nowa wersja oprogramowania została zainstalowana.

Jakie są korzyści dla użytkownika wynikające z aktualizacji? Przede wszystkim telefon zyska dodatkowe funkcjonalności i optymalną wydajność. Aktualizacja pomoże w rozwiązywaniu problemów dotyczących działania telefonu. Opcja ta jest bardzo przydatna, gdyż poza poprawą funkcjonowania telefonu, użytkownik nie ponosi żadnych kosztów i nie traci cennego czasu czekając na naprawioną słuchawkę z serwisu. Ponadto aktualizację może wykonać w dogodnym dla siebie czasie.

Ważne: Aktualizacja oprogramowania nie kasuje ustawień, sms'ów, plików oraz kontaktów w telefonie. Niemniej jednak Sony Ericsson poleca wykonać kopię zapasową.

O czym należy pamiętać przy aktualizacji oprogramowania? Należy zwrócić uwagę na trzy rzeczy:

  1. Upewnić się, że bateria telefonu jest w pełni naładowana
  2. Zrobić kopię zapasową danych tj.: kontakty czy zdjęcia przechowywane w pamięci telefonu na kartę pamięci lub wgrać do pamięci komputera
  3. Nie odłączać kabla USB zanim wyświetli się komunikat, ze można to zrobić

Sprawdzanie dostępności aktualizacji zalecane jest raz na miesiąc. Wymagania sprzętowe, instrukcja instalacji oraz sposób korzystania z aplikacji Update Service jest szczegółowo opisana na stronie www.sonyericsson.com/updateservice.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)